Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Azylový dům pro matky s dětmi získal podporu díky novoročenkám

Azylový dům pro matky s dětmi získal podporu díky novoročenkám

Vlašimský azylový dům, který nabízí útočiště těhotným ženám, matkám s dětmi i rodinám v nouzi, získá přes 60 tisíc korun na svoji činnosti.

Z diakonie
14. ledna 2018 - 12:30

Rozhodli o tom klienti České spořitelny, kteří se zapojili do projektu Máme si co dát. V něm banka věnovala půl milionu korun na vybrané neziskové organizace.

O tom, jaký příspěvek každý z vybraných charitativních projektů získá, rozhodovali právě klienti České spořitelny hlasováním. „Letos jsme posílali speciální, dobročinné, novoročenky. Vyzvali jsme v nich naše klienty i partnery, aby sami rozhodli o tom, jakým způsobem půlmilionovou částku rozdělíme. Na výběr bylo šest prověřených neziskových organizací působících v různých částech naší země, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny, s tím, že hlas poslalo celkem 93 063 lidí.


Azylový dům ve Vlašimi provozuje Diakonie ČCE a slouží jako přechodné ubytování, díky kterému získají rodiny v nouzi čas a prostor k řešení krizových situací. Zároveň mají klienti k dispozici sociální poradenství a podporu v péči o děti. V novoročním hlasování se pro azylový dům vyslovilo téměř 12 tisíc lidí. Přispět mohou lidé i sami, a to prostřednictví dárcovské mobilní aplikace Melinda.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)