Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Nové dětské dopravní hřiště se stalo mezi mladými hitem

Nové dětské dopravní hřiště se stalo mezi mladými hitem

Dětské dopravní hřiště v areálu Sladovka je otevřeno teprve 12 dní, ale už se těší velkému zájmu benešovské veřejnosti i dětí z benešovských škol.

Dětské dopravní hřiště-ilustrační foto
14. června 2018 - 12:30

Dne 11. 6. probíhala na hřišti dopravní výuka třetích ročníků ze Základní školy a mateřské školy Benešov, Na Karlově. Děti ze 3. A, 3. B a 3. C si s nadšením užívaly bezpečný provoz a dodržování všech jeho zásad v cvičných podmínkách mimo nebezpečí veřejných komunikací. K dispozici jim byly motokáry, koloběžky, kola, či dětské motorky. Jejich učitelky zase ocenily jedinečnou příležitost vyučovat dopravní výchovu v modelových situacích v bezpečí hřiště.


Ocenění benešovských turistů
V úterý 12. června 2018 byli u příležitosti oslav 130. výročí založení Klubu českých turistů, které připadá na 11. červen, oceněni členové klubu z odboru Benešov. Samotný odbor KČT v Benešově vznikl v roce 1919 a v příštím roce si připomene hezké kulaté výročí své činnosti. Informovaly o tom webové stránky města Benešov.
 
Z rukou starosty města Petra Hostka, jeho zástupce Jiřího Švadleny a předsedy Středočeské oblasti KČT Jiřího Laibla převzalo 18 členů odboru pamětní klubové stříbrné medaile a diplomy, a to za dlouhodobou činnost ve prospěch klubu na úseku činovnickém – správy odboru, na úseku organizátorském – pořádání akcí pro členy i pro širokou veřejnost a na úseku značení turistických pěších tras.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)