Svátek má: Laura

Komentáře

Kdy se vláda konečně upomáhá?

Nárok na pomoc a povinnost pomáhat se stávají pákou měnící společnost.

Stát výchovou občanů k pocitu oprávněnosti kdejakých nároků, je k sobě stále víc poutá. Za symbolickou pomoc pak požaduje vzdání se části práv a svobod. Něco v duchu: Když ti pomáhám a bydlíš tu, tak poslouchej. Vlastně je to přesun politiky EU k našemu státu dál na občany. Stát obratně své občany obírá, aby jim pak, jako těm „potřebným“, pomohl. To pak způsobuje přesun původně nepotřebných do skupiny potřebných, tedy víc závislých na dobrodiní státního aparátu.

Státní energetická politika je tohoto postupu půvabnou ukázkou a důkazem. Stát, tedy vláda, místo toho, aby učinila radikální opatření bránící enormnímu zdražování plynu a elektřiny pro všechny, vymýšlí pravidla, podle kterých bude některým pomáhat. Těm, co si dokázali vytvořit finanční rezervu na horší časy, ji drancuje inflace 15%, která stále roste. Ceny plynu, elektřiny a PHM, které smetou další jednotlivce a firmy, by měly smést především vládu, zcela neschopnou, nebo neochotnou hájit potřeby a zájmy občanů. Protože k čemu je nám vláda, která tvrdí, že nemůže se situací drtící jak firmy tak občany, nic dělat?! Jedinou viditelnou aktivitou je její snaha ovládnout občany, a omezovat až likvidovat snahy o její kritiku.Asi jsem svým viděním reality nikoho moc nepřekvapil a ani nemám žádnou vizi skvělého řešení. Bojím se toho, že tuto vládu nahradí ti, co nedávno vládnout přestali. Že se tedy na ministerstvech změní pouze jmenovky na dveřích ministrů. Jestli nerozbijeme ten politický orloj schopný pouze proevropsky žvanit, nikdy se situace nezlepší, a u korýtek se budou střídat stále ti stejní kašpárci.

V současném celosvětovém pravo-levém chaosu, je jediným ověřeným a spolehlivým politickým kompasem-po ovoci poznáte je. Máme ale ještě čas čekat na plody toho co vláda seje? Za jak dlouho budeme stát zase na náměstích, svorně jako v 98, všichni přibližně stejně „bohatí“ a naštvaní? S PRÁVEM v ruce.

Karel Petřík


Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%