Svátek má: Dana

Komentáře

Jan Campbell

analytik, publicista

Nad propastí ve lži

Nad propastí ve lži je ve volném překladu autora příspěvku název posledního programu Besogon TV (č. 139 z 6.6.2020) upadnutého v nemilost páté kolony médií RF herce, scénáristy a filmového režiséra, mimo jiné Oscarového filmu z roku 1994 Unaveni sluncem, Nikity Sergejeviče Michalkova (1945).

Michalkov je nositelem francouzského Řádu čestné legie, za vlády Jelcina vykonával funkci prezidenta Fondu pro podporu ruské kultury a na 45. ročníku MFF v Karlových Varech (dne 10. července 2010) obdržel cenu Křišťálový glóbus. Jeho castingová agentura objevila mimo jiné Andreje Chalimona. Toho si vybral režisér Jan Svěrák pro ztvárnění postavy Kolji do stejnojmenného filmu.

Zmiňuji se o Michalkovovi, protože mám přání, aby co nejvíce lidí, především mladých začalo myslet. Protože vím velice dobře o problémech spojených s rusko-francouzsko-italsko-českou koprodukcí na filmu Lazebník sibiřský (1998) a co je to (auto) cenzura, státní a korporátní.  Mám s ní vlastní zkušenost. Zmiňuji se o posledním vydání programu Besogon, protože pojednává aktuální témata týkající se i ČR, politických elit a národů. Zástupně uvádím: Distanční vzdělávání – fikce. Digitální autismus. Vzdělání 2030. Zrušení zkoušek, diplomů, univerzit a knih a jejich záměna umělou inteligencí. V neposlední řadě téma smart city, centrální registr občanů a očkování, vše tvořící cestu do digitální Osvětimi.

Nad propastí ve lži se mi jeví oficiální vysvětlovatelé a mnozí komentátoři ricínové story jako jedné z mnoha epizod složitého příběhu o vztazích mezi Západem (USA-EU-NATO) a Ruskou federací a jejím vztahem s ČR. Ta jako slouha dvou pánů si z mnoha pochopitelných důvodů (známých vědoucím) nechce a nemůže přiznat, že Ruská federace není SSSR, že hlavní ruská média, často zde označovaná jako ruská propaganda, patří do skupiny zvané pátá kolona. Jejím jedním z hlavních úkolů je rozdělovat společnost, a ne ji sjednocovat.Rozdělení platí i pro vnitřní a zahraniční politiku. Jednu část zahraniční politiky RF představuje pracoviště vypovězených ruských diplomatů, Ruské středisko vědy a kultury (RSVK). Kdo si myslí, že tato část federální agentury Rossotrudničestvo, jejíž kořeny sahají až do roku 1925 a která se minimálně 3x transformovala od rozpadu SSSR je čistě pro-rusky orientovaná (1958, 1994, 2002, 2008) a všichni její zaměstnanci také, protože formálně podléhají MZV RF, tomu není pomoci. V BIS vědí, jak, kde a pod jakým vedením fungují páté kolony. Nelze proto vyloučit, že ricínová story je nekvalitním produktem nekvalitně vedené zahraniční části páté kolony RF působící v ČR. V době, kdy vnější útoky na RF a prezidenta Putina jsou doprovázeny sabotážemi, lhaním vysoko postavených úředníků a zvýšenou aktivitou páté kolony uvnitř RF, nakažené vůlí k smrti s oddálením, nabízí spojení RSVK s Velvyslanectvím RF pošetilcům ideální příležitost hluboce rozrušit vztah mezi RF a ČR, připomenout premiérovi, kdo ho drží nad propastí ve lži a v neposlední řadě ovlivnit rozhodnutí prezidenta Zemana o účasti na oslavách 24. června v Moskvě.

Přičemž 24. červen je historicky významný den nejenom pro Rusko: 1812 – začala Vlastenecká válka Ruska proti vojskům Napoleona, složených především z Němců, Italů a Poláků. 1881 – se narodil světoznámý vojevůdce Grigoji Ivanovič Kotovský (1881 – 1925). 1941 – během jedné noci napsal Vasil Lebeděv – Kunač (1898 – 1949) píseň - symbol nezlomitelného odporu a odhodlání sovětského lidu v boji s fašismem: Svatá válka. Hraje se při oslavách konce války a vojenský soubor Alexandrovců ji má dodnes ve svém repertoáru. 1945 – se konala historická přehlídka Sovětských vítězných vojsk pod vedením sovětského a polského maršála Konstantina Konstantinoviče Rokossovksého (1896 - 1968). Přehlídku přijímal maršál Georgij Konstantinovič Žukov (1896 – 1974). Oba maršálové byli během přehlídky 24.6.1945 ve věku 49 let! Zájemcům o méně známé události, ale s podobným významem pro náš 75 letý mír doporučuji návštěvu British Library a diskuzi s knihovníkem.

Po první části ricínové story může prezident Putin mimo jiné dát příkaz k čištění další ministerské stáje a podívat se z dálky do Prahy. Přitom se může podívat na Besogon TV č. 139, seznámit se s autory programů páté kolony a jejich ruskými podporovateli v Radě federace. Ta před několika dny odsouhlasila proti-ruský zákon o národním centrálním registru občanů a vzbudila protesty známých osobností veřejného života RF. Prezident může využít těchto skutečností a zákon nepodepsat. Proč? Protože prakticky ten samý zákon – Národní registr občanů Velké Británie byl přijat v roce 2006, aby mohl být 2010 zrušen kvůli nemožnosti zabezpečení dat občanů. Po té si může vzít delší time - out pro setkání s oficiálními představiteli ČR. Ti se drží s pomocí spojenecké iluze nad propastí ve lži, protože ignorují skutečnost, že jenom smrt a změna jsou věčné a trvá-li život člověka sedmdesát plus něco let, pak jsou stát a národ důležitější než jednotlivec. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Jan Campbell 

14. listopadu 2023
San Francisco je již dlouho uznávánoU bránou do Asie a Tichomoří – a díky prezidentu Bidenovi a viceprezidentce Harrisové jsme hrdí na to, že můžeme hostit setkání lídrů na summitu APEC v roce 2023, řekla Nancy Pelosi.

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

Jan Campbell 

6. listopadu 2023
V době kdy čtete tento příspěvek byly otevřeny brány již k 6. CIIE – Čínskému mezinárodnímu veletrhu dovozu. Otevřen byl 5. listopadu a bude končit 10. listopadu 2023.

Jak se Peking stal Mekkou

Jak se Peking stal Mekkou

Jan Campbell 

1. listopadu 2023
Prezident Si představil plány na obnovu starobylé Hedvábné stezky před deseti lety a s ní i na přetvoření globálního obchodu a politiky, v jejímž středu bude Čína pevně usazena.

Budoucnost Střední Evropy

Budoucnost Střední Evropy

Jan Campbell 

27. října 2023
Pod záštitou a se závěrečným projevem J. E. Kardinála Dominika Duky, oddaného tradiční církvi a jedné z těch osobností, které současná církev potřebuje jako sůl, se ve dnech 13. až 15. října 2023 konala v Praze v Hotelu Pyramida v...

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Jan Campbell 

17. října 2023
V době, kdy čtete příspěvek, probíhá nebo již proběhla velká událost, o které veřejně právní média referují způsobem, který neodpovídá významu fóra, za to ale plně odpovídá novodobé mediální praxi a principům žvanění.

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Jan Campbell 

14. října 2023
Někteří odborníci preferují výstavbu zařízení s malými reaktory, někteří odborníci vyjadřují obavy o bezpečnost jaderných elektráren.

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
62%