Svátek má: Jaromír

Komentáře

Petr Sak

vědecký pracovník

Odchod strany zelených na smetiště dějin a Markéta Pekarová Adamová

V nedávné historii se česká politická scéna obohatila o stranu zelených, která se dokonce dostala do parlamentu a při šesti poslancích měla čtyři ministry.

Těmito ministry byl Karel Schwarzenberg, Martin Bursík, Džamila Stehlíkova a Dana Kuchtová.

Tehdy se ukázalo, že je rozdíl z přítmí kritizovat druhé, vládu, jiné politické strany či vstoupit na osvětlené jeviště, na němž náhle ministři jsou na očích veřejnosti. V případě účasti zelených ve vládě se ukázalo, že zelení ministři změnu role a politické situace nezvládli.  Z té doby známe přezdívku Biomasa, jejíž popularita je srovnatelná s výrazy Švejka. Po krátkém působení ve vládě se zelení dlouhodobě, možná navždy, znemožnili a do parlamentu se již nikdy nedostali.

Možná by občané a voliči i zapomněli a zelené volili, v tu chvíli se však v médiích objeví Džamila Stehlíkova a bezpečně vyžene občanům z hlavy myšlenku volit zelené. Džamila Stehlíková také škodí stoupencům migrace. Spolu s novinářem Mitrofanovem, exportem  ze Sovětského svazu, svými  žlučovitými nenávistnými excesy v médiích posouvají hranice možného k dříve nepřijatelné agresivitě a hrubosti. Opakovaně dokládají, že přínos migrantů může být velmi problematický.

Tím se nevyjadřují proti Kazachstanu či proti Kazachům. Každá Kazaška není Džamila Stehlíková. Měl jsem studentku Kazašku, která vzdělanostně převyšovala své české spolužačky.V současnosti se utváří nová politická situace, mimo jiné i tím, že politické funkce  přebírají noví politici. U politika je důležitý obsah toho co říká a forma, jak to  říká, jaký je řečník. To se obecně přiznává, ale již tak často se nezmiňuje, že je také důležité, jak politik vypadá. Význačnou součástí politického charisma Kennedyů, Mitterranda či Obamy byl jejich vzhled.

Nová vládní koalice zřejmě tuto stránku politika podcenila a na to nejvíce osvětlené místo jeviště posadila Markétu Pekarovou Adamovou. Ve funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny bude stále na očích a nejeden televizní divák si řekne „kdo se má na to koukat“. A pak předsedkyně promluví a bude dokonáno. Až po příštích volbách se budou sčítat hlasy, pokud TOP 09 nebude kohabitovat s jinou stranou,  a bude hledat příčinu, proč se stejně jako zelení před lety, nedostaly přes 5%, mohou si vzpomenout, koho vystrčili voličům nejvíce na oči.

Petr Sak

Holocaust a depopulace

Holocaust a depopulace

Petr Sak 

6. srpna 2023
Druhá světová válka s genocidou Slovanů a holocaustem Židů patří nejen k nejstrašnějším událostem dvacátého století, ale pravděpodobně celé historie lidstva.

Neblahé dědictví normalizace – normalizační generace

Neblahé dědictví normalizace – normalizační generace

Petr Sak 

22. června 2023
Společenskou skutečnost nelze vnímat a následně chápat smysly. Teprve sociologickou analýzou můžeme dospět k reflexi společenské skutečnosti.

Justice – pilíř totality

Justice – pilíř totality

Petr Sak 

12. května 2023
Největším problémem současné české společnosti není inflace či podivné okrádání českých občanů prostřednictvím cen elektřiny, která se vyrábí v elektrárnách postavených za peníze občanů.

Politici – deprivanti či psychopati

Politici – deprivanti či psychopati

Petr Sak 

12. dubna 2023
Co je demokracie? Tradičně se vymezuje poměrně jednoduše. Formulace „vláda lidu, pro lid a prostřednictvím lidu“ se vyskytuje jak v učebnicích politologie, tak v ústavách

Vzdělanostní a intelektuální úpadek MV ČR

Vzdělanostní a intelektuální úpadek MV ČR

Petr Sak 

18. února 2023
K zamyšlení nad úrovní pracovníků MV ČR, respektive celého úřadu mne vyprovokovala Souhrnná situační zpráva 2. pololetí roku 2022: „Projevy extremismu a předsudečné nenávisti“.

Žena do funkce a plavky na pult

Žena do funkce a plavky na pult

Petr Sak 

9. prosince 2022
Ve své poslední knize si H. Kissinger stýská nad intelektuální a vzdělanostní úrovní současných vrcholných politiků a nad tím, že nejsou osobnostmi.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: