Svátek má: Dana

Komentáře

Petr Sak

vědecký pracovník

Oligarcha nebo debil

Politický komentátor a žurnalista Petr Holec na kanálu Xaver Live kritizuje poslankyni Olgu Richterovou za její reakci na náhlé úmrtí miliardáře Petra Kellnera.

Podle jejího názoru prý peníze nejsou všechno, ba někdy naopak. Její slova označil za pirátské „komoušství“.
 „V souvislosti se smrtí Petra Kellnera, schopného a talentovaného člověka, nejbohatšího Čecha, který vybudoval neuvěřitelné impérium, pirátská poslankyně Olga Richterová si prostě nemohla pomoct, aby pustila uzdu tomu svýmu komouštví, který v těch pirátech je,“

To bylo asi to nejobludnější, co se objevilo ze všech reakcí politiků na smrt Petra Kellnera. Olga Richterová trumfla všechny. Já jí musím poděkovat, neboť v politice je upřímnosti stále méně.“

Doposud jsem neměl sebemenší potřebu se ke smrti Petra Kellnera vyjadřovat a nemám jí ani nyní. Co však považuji za hodné komentáře je vyjádření komentátora Petra Holce, protože dle mého názoru názorně ukazuje na jaké dno se česká žurnalistika a česká společnost dostala. Smutné je, že i žurnalisté, které bychom  mohli nepřesně označit jako alternativní, to je kritické k mainstreamovým médiím a jejich obsahu, píší stejně hloupě jako novináři hlavního proudu. Jejich působení a produkty mají  stále více podobu primitivních  skalních fotbalových fanoušků. Tvůrčí a intelektuální impotenci nahrazují primitivními emocionálnimi štěky, které vytěsnily analýzy postavené na faktech.

Z reakce Petra Holce logicky imlicité vyplývá, že pro něho jsou peníze všechno a v jeho hodnotovém žebříčku jsou na prvním místě.  Nejen pro něho. Někdo by řekl, jedna vlaštovička jaro nedělá. Ovšem podobná vyjádření nejsou ojedinělá a vypovídají o naší společnosti a jejím hodnotovém systému.  Jednoduchým indikátorem pokleslosti novináře, hojně využívaným, je opření se o vyčpělý antikomunizmus. Analýzu, faktografii, informace nahradit vvyprázdněnými slovy, za komunizmu (žádný nebyl) a v tomto případě komoušství Olgy Richterové. Možná pan Holec ví, co znamená komoušství Olgy Richterové, já jako čtenář to nevím a také nevím, proč se mám v článku s tímto souslovím potkat.

Hodnotový vztah k majetku Olgy Richterové Petr Holec vnímá jako něco obludného a extrémního. Já vnímám jako patologický hodnotový vztah k majetku Petra Holce. Současně jeho vyjádření je také výpovědí o jeho vzdělanostní úrovni, protože vzdělaný člověk ví, že křesťané v celé historii a  na celé planetě mají obdobný vztah k majetku jako Olga Richterová. Vycházejí tak z poselství Ježíše Krista, který se k majetku vyjádřil jednoznačně.  

Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu  se přidá a druhým potom pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku. (Matouš 6,24)
„…. jdi, prodej svůj majetek, rozdej ho chudým, a budeš mít poklad v nebi. Pak se vrať a staň se mým učedníkem.“ Když to ten mladík uslyšel, smutně odešel. Měl totiž mnoho majetku. (Matouš 19:21)

Podobný vztah k majetku mají buddhisté. Buddha dokonce opustil bohatství a luxus prince, aby našel skutečný život. Stejně se k majetku staví hinduisté.

Podle Petra Holce trpí lidstvo již několik tisíciletí komoušstvím Olgy Richterové. V příštím článku by Petr Holec mohl čtenářům vysvětlit jak Olga Richterová učila Buddhu, Ježíše, Marxe komoušství. A také by mohl navrhnout, aby se místo marxismu říkalo richterizmus.

Hodnotovou prioritu Petra Holce sdílejí nejspíše především oligarchové a debilové po celém světě. Nechám na Petru Holcovi, aby si vybral skupinu do které patří.

Petr Sak

Holocaust a depopulace

Holocaust a depopulace

Petr Sak 

6. srpna 2023
Druhá světová válka s genocidou Slovanů a holocaustem Židů patří nejen k nejstrašnějším událostem dvacátého století, ale pravděpodobně celé historie lidstva.

Neblahé dědictví normalizace – normalizační generace

Neblahé dědictví normalizace – normalizační generace

Petr Sak 

22. června 2023
Společenskou skutečnost nelze vnímat a následně chápat smysly. Teprve sociologickou analýzou můžeme dospět k reflexi společenské skutečnosti.

Justice – pilíř totality

Justice – pilíř totality

Petr Sak 

12. května 2023
Největším problémem současné české společnosti není inflace či podivné okrádání českých občanů prostřednictvím cen elektřiny, která se vyrábí v elektrárnách postavených za peníze občanů.

Politici – deprivanti či psychopati

Politici – deprivanti či psychopati

Petr Sak 

12. dubna 2023
Co je demokracie? Tradičně se vymezuje poměrně jednoduše. Formulace „vláda lidu, pro lid a prostřednictvím lidu“ se vyskytuje jak v učebnicích politologie, tak v ústavách

Vzdělanostní a intelektuální úpadek MV ČR

Vzdělanostní a intelektuální úpadek MV ČR

Petr Sak 

18. února 2023
K zamyšlení nad úrovní pracovníků MV ČR, respektive celého úřadu mne vyprovokovala Souhrnná situační zpráva 2. pololetí roku 2022: „Projevy extremismu a předsudečné nenávisti“.

Žena do funkce a plavky na pult

Žena do funkce a plavky na pult

Petr Sak 

9. prosince 2022
Ve své poslední knize si H. Kissinger stýská nad intelektuální a vzdělanostní úrovní současných vrcholných politiků a nad tím, že nejsou osobnostmi.

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
62%