Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Odklon nákladní dopravy z II/610 zaplatí i obce

Odklon nákladní dopravy z II/610 zaplatí i obce

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a radní pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička jednali se starosty obcí podél komunikace II/610 na Mladoboleslavsku o omezení tranzitní nákladní dopravy na této komunikaci.

Ilustrační foto
9. října 2014 - 08:30

Informoval o tom web Středočeského kraje. Pro tranzitní nákladní dopravu byla vybudována komunikace R10, na které se však platí mýtné. „Neočekáváme úplné omezení tranzitní nákladní dopravy. Dopravní obsluze bude vjezd na silnici II/610 samozřejmě povolen,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Jelikož se již prvotní náklady projektu omezení tranzitní nákladní dopravy pohybují v řádech milionů korun, kraj se obrátil na obce s návrhem na podepsání memoranda. Podle něho by kraj měl financovat zhruba polovinu nákladů, zbytek se rozdělí mezi obce - a to podle délky silnice II/610 v jejich katastru.

Kraj podpoří stavbu obchvatu Berouna a Králova Dvora

„Během jednání zazněly také informace o historii projednávání první verze dopravně inženýrského opatření, kdy dotčené orgány státní správy s návrhem nesouhlasily a je tedy nutné navržené opatření dopracovat. Po jeho odsouhlasení bude známa i výše nákladů akce,“ upřesnil radní Karel Horčička. Většina obcí záměr kraje včetně způsobu financování podporuje.

(iza, Stredocekenovinky.cz, foto: arch.)