Svátek má: Alžběta

Regiony

Velikost textu:

Benešov: POSEZ se pro seniory otevře již 1. října

Benešov: POSEZ se pro seniory otevře již 1. října

POSEZ – POmoc SEniorům a Zdravotně postiženým je název projektu, do kterého se Benešov přihlásil, a který se otevře 1. října 2018.

Logo projektu
27. srpna 2018 - 12:30

Jeho cílem je zřídit a provozovat bezbariérová kontaktní místa pro stanovené cílové skupiny občanů, konkrétně pro seniory a osoby se zdravotním postižením v Benešově.

V žádném případě nemá nahradit poskytování sociálních služeb dle zákona 108/2006 Sb., ale jedná se o doplnění celého systému sociální péče tak, aby byla komplexní a vycházela z aktuálních potřeb cílových skupin a společnosti.


Realizátorem POSEZu v Benešově je Pečovatelská služba okresu Benešov, tedy příspěvkové organizace města Benešov. Posláním projektu je poskytovat na kontaktních místech těmto lidem pomoc a podporu v definovaných oblastech a realizovat aktivity, které mají za účel zkvalitnit jejich život, udržet proces socializace, aktivizovat, působit preventivně v oblasti sociálního a pracovního vyloučení nebo preventivně v oblasti ohrožení sociálně patologickými jevy.

Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí připomenou první republiku

Kontaktní centrum bude využívat v Benešově dva prostory. Hlavní bude v přízemí DPS M. Kudeříkové 1556, kde bude konzultační místnost a místnost pro společné aktivity. Druhá místnost využívaná v rámci POSEZu, zejména na společné aktivity seniorů, bude v DPS Malé náměstí 2006. Obě místa jsou již spojena s pořádáním aktivit pro seniory.  Informoval o tom web města Benešov.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Benešov)