Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Středočeská města odstartovala kampaň za lepší třídění odpadů

Středočeská města odstartovala kampaň za lepší třídění odpadů

Kampaň na podporu třídění a recyklace odpadů spustila koncem října města Kolín, Neratovice, Nymburk a Poděbrady. Projekt vznikl ve spolupráci jednotlivých měst se společností EKO-KOM, a. s., a s podporou Středočeského kraje.

Třídění
4.listopad 2014 - 08:30
Jeho hlavním prvkem je soutěž, během které mohou obyvatelé získat zajímavé ceny a dárky. Stredoceskenovinky.cz informovala Martina Voráčková.

Projekt s názvem Třídění je hra vznikl se záměrem zlepšit kvalitu a množství vytříděného odpadu ve městě a potrvá až do poloviny prosince letošního roku. Součástí právě započaté kampaně je sběr takzvaných Kontíků – samolepek s obrázky jednotlivých barevných kontejnerů a následné ocenění jejich sběračů.

„Obyvatelům vybraných měst jsme již začali rozdávat letáky s informacemi o třídění odpadu a s hrací kartou k nalepení nasbíraných samolepek. V týdenních intervalech postupně rozdáme ještě další tři letáky, pokaždé na jiné téma a s jinou samolepkou Kontíka,“ přiblížila soutěž Ing. Kateřina Půlpánová, regionální manažerka společnosti EKO-KOM, a. s.

Budou v Berouně speciální koše či sáčky pro pejskaře?


Pro získání zbylých dvou samolepek budou muset zájemci donést odpad na sběrný dvůr, prokázat své znalosti o třídění ve hře na webových stránkách www.trideni.cz nebo vyplnit odpadový kvíz. Plně polepenou kartičku pak stačí do 5. prosince vhodit do slosovací schránky na radnici nebo ji zaslat na uvedenou adresu. Výherci slosování pak získají dárky pro děti, sadu třídících tašek a šest set lidí z každého města dostane roční poplatek za odpad zdarma.

(jv,foto:MV)