Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

V Nymburce byl zakázán vjezd kamionů do centra města

V Nymburce byl zakázán vjezd kamionů do centra města

V Nymburce se odehrály dvě důležité události z hlediska dopravy. První z nich bylo slavnostní dokončení rekonstrukce Velkých Valů a druhou umístění nového dopravního značení, které zakazuje vjezd kamionů do centra města.

Slavností umístění zákazu vjezdu
29. září 2014 - 16:00

Informoval o tom web Středočeského kraje. Podél Velkých Valů byla vybudována nová opěrná zeď dlouhá 194 metrů. Tato stavba řešila havarijní stav, ke kterému došlo při loňských červnových povodních. Záplavy způsobily havárii několika úseků, které se sesuly do vodního toku. Navržené provedení nové opěrné zdi navazuje  na již opravenou část nacházející se na západní straně od mostu přes Velké Valy.

Výstavba opěrné zdi stála přibližně 29,3 milionu korun a realizovala ji firma Silmex. Investorem stavby byla Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, která na její realizaci získala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury a od Středočeského kraje.

Druhou důležitou dopravní stavbou, která zlepší život všech obyvatel Nymburka, bylo umístění nového dopravního značení, které zakazuje vjezd kamionů do centra města.

„Ke změně dopravního značení jsme přistoupili poté, co byl dokončen obchvat Nymburka. Nyní je proto možné vyvést tranzitní dopravu, zvláště těžká nákladní auta z obytných území. Nové dopravní značení zvýší bezpečnost provozu, zlepší dopady na životní prostředí a umožní rychlejší a plynulou jízdu městem,“ řekl hejtman Středočeského kraje a nymburský starosta Miloš Petera.

V Nymburku jdou předškoláci do nově zateplené školky

Celkem bylo v Nymburce rozmístěno 48 svislých dopravních značek. Úprava dopravního značení stála přibližně půl milionu korun. „Naše úsilí vytěsnit těžkou kamionovou dopravu z centra Nymburka trvalo dlouhých šest let. Konečně bude střed města klidnější,“ doplnil Petera.

(iza, Stredoceskenovinky.cz, foto: Středočeský kraj)