Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Pokus narušit sklad jaderného paliva byl zmařen

Pokus narušit sklad jaderného paliva byl zmařen

V areálu společnosti ÚJV Řež, a. s., se uskutečnilo plánované praktické cvičení - nácvik součinnosti zásahové složky integrované záchranné skupiny (IZSk) ÚJV Řež, a. s., s externí složkou - zásahová jednotka Policie ČR.

Ilustrační foto
8. listopadu 2014 - 08:30

Simulovaná situace představovala narušení fyzické bariéry vnitřního střeženého prostoru objektu skladu čerstvého jaderného paliva určeného pro výzkumné reaktory LVR-15 a LR-0, umístěné v areálu. Po dobu cvičení, stejně jako v případě reálného ohrožení, byly uzavřeny přístupové silnice k objektu a omezen pohyb v okolí areálu. O cvičení informoval Stredoceskenovinky.cz Mgr. Vladimír Věrčák, specialista vnějších vztahů
ÚJV Řež, a. s..

Samotné cvičení bylo zaměřeno na ověření komunikačních, technických a zásahových prostředků zúčastněných složek nácviku. Do akce bylo zapojeno 65 osob, z toho více než 50 osob aktivně, ostatní jako pozorovatelé za zúčastněné organizace a státní složky. Nácvik, který je součástí pravidelných cvičení, která mají zajistit připravenost pracovníků společnosti a ostrahy na nepředvídané události, byl úspěšný, proběhl bez zranění a závěr bude po vyhodnocení všemi složkami zohledněn v bezpečnostním plánu.

Středočeská města odstartovala kampaň za lepší třídění odpadů

O cvičení byl, v souladu s platnou legislativou, informován Stání úřad pro jadernou bezpečnost a MěÚ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, dále bylo informováno vedení obce Husinec.

(jv,stredoceskenovinky.cz,fotoarch.)