Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Podvodník uvedl v omyl další seniory

Podvodník uvedl v omyl další seniory

Ilustrační foto
5. května 2019 - 12:30

Policisté obvodního oddělení Unhošť v současné době prošetřují dva případy podvedených seniorů, kteří předem zaplatili finanční hotovost za nabídku odvedení práce na jejich pozemku.

Na policejní služebnu se dne 30. dubna 2019 v dopoledních hodinách dostavila učinit oznámení poškozená jednasedmdesátiletá žena z Unhoště. V době od 10.00 do 10.30 hodin v úterý 23. dubna 2019 zazvonil u jejího domu muž, který jí nabídl položení zámkové dlažby na jejím pozemku u rodinného domu ve Štefánikově ulici v Unhošti.  Žena tuto nabídku práce od neznámého muže v montérkovém oděvu přijala a vydala mu finanční zálohu na materiál ve výši 8 000,-Kč. Muž se od té doby již neukázal a žádnou práci neodvedl. Svým protiprávním jednáním se obohatil ve svůj prospěch a poškozenou ženu tímto uvedl v omyl.    

Další oznámení o podvodném jednání pachatele téhož dne oznámila na místním policejním obvodním oddělení poškozená třiasedmdesátiletá žena z Unhoště. Na základě předchozí domluvy s neznámým mužem, který ženě přislíbil rekonstrukci okolí domu v ulici U Kluziště v obci Unhošť, za kterou požadoval zálohu na materiál v hodnotě 5 000,-Kč. Tato požadovaná finanční hotovost byla neznámému řemeslníkovi předána dne 24. dubna 2019 kolem 17.00 hodiny od  manžela, a to ve vozidle na blíže neurčeném místě v Kladně. Ani v tomto případě nebyla domluvená práce v okolí domu provedena a ani nebyly vráceny zpět finance.

Policisté oba případy nyní prošetřují jako podezření z trestného činu podvodu a po pachateli pátrají.

Policisté územního odboru Kladno opakovaně upozorňují občany a především seniory, aby byli obezřetní, dbali zvýšené opatrnosti avyvarovali se před  podvodníky- zloději, kteří se pod záminkou, jakéhokoliv příběhu snaží vetřít do jejich přízně a poté zneužijí jejich důvěřivosti  ve svůj prospěch. Vždy je nutné si ověřit zda tyto cizí osoby, které vás osloví s nabídkou služby nebo jakéhokoliv zboží, se zakládají na pravdě a nejedná se o podvodná jednání. Největším problémem těchto podvodných jednání a krádeží je nevyzpytatelnost pachatelů, kteří za účelem různě vymyšlených příběhů se obohacují ve svůj prospěch a k této trestné činnosti si vybírají především seniory.

Upozornění pro seniory:
  • nevěřte žádným příběhům a vždy si danou skutečnost ověřte u svých blízkých
  • nikdy si nepouštějte do svého obydlí cizí osoby
  • nebuďte důvěřiví
  • pokud vás osloví cizí osoba a nabízí různé služby nebo zboží anebo se chce pod jakoukoliv záminkou dostat do vašeho obydlí, kontaktujte policii – bezplatná linka 158.Kladenská policie dále občanům a především seniorům doporučuje, aby byli obezřetní a nedůvěřovali žádným cizím osobám, i když působí velmi příjemně a přesvědčivě. V současné době mají pachatelé velmi vlídné a důvěrné chování a vystupování a jsou oblečeni do pěkných a kvalitních oděvů. Za svou potencionální kořistí přijíždí i v dražších vozidlech. Někteří pachatelé vyjíždějí páchat trestnou činnost tohoto typu i z jiných okresů nebo dokonce i krajů.

Policie vyzývá nyní občany, kteří v obci Unhošť spatřili podezřelého muže, který se zde pohyboval a nabízel seniorkám tyto služby, aby poskytli k jeho popisu nebo pohybu poznatky na nejbližší policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158. Policisté dále vyzývají další občany, kteří se mohli také stát obětí těchto podvodníků, aby tento skutek oznámili na policejní služebnu. Není vyloučeno, že tento pachatel trestnou činnost prováděl i v jiných obcích, a to nejen na území kladenského okresu.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)