Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Starostou Říčan byl opět zvolen Vladimír Kořen!

Starostou Říčan byl opět zvolen Vladimír Kořen!

Město Říčany povede v příštích čtyřech letech starosta Vladimír Kořen - lídr volebního sdružení Klidné město, které drtivě zvítězilo v komunálních volbách s výsledkem 55,7 % hlasů.

Staronový starosta Vladimír Kořen
9. listopadu 2014 - 08:30

Prvním místostarostou byl nově zvolen Zdeněk Hraba, druhou místostarostkoubude Hana Špačková. Noví zastupitelé rozhodli na ustavujícím zasedání  i o členech městské rady a předsedech jednotlivých výborů.  

Slavnostní ceremonii, která trvala více než 1, 5 hodiny, vedl starosta Vladimír Kořen. Nejdříve všichni zastupitelé složili slib nejstarší člence nově zvoleného zastupitelstva. Důležité role se zhostila bývalá místostarostka Karla Egidová, které starosta veřejně poděkoval za práci odvedenou pro město a předal ji květiny a dárkový koš.

Poté zastupitelé stvrdili svým podpisem oficiální listinu, kterou přímo na místě ověřil starosta starým říčanským pečetidlem. "Pečetní typář je zhotoven ze slitiny kovů připomínající mosaz. Pochází patrně ze 17. století a je tak jednou z nejstarších hmotných památek na místní městskou správu," sdělil historik Martin Hůrka z říčanského muzea. K významnosti této události přispělo i dřevěné "křeslo" z roku 1889, na kterém v minulosti sedávali nejvyšší zástupci Říčan.

Po formálních povinnostech přešli pověření představitelé města k volbám jednotlivých funkcí. Volba starosty, dvou místostarostů a členů rady probíhala tajně, za platnost voleb a výsledky zodpovídala zvolená volební komise. Starostenské křeslo obhájil díky 16 hlasům starosta Vladimír Kořen.

„Děkuji za důvěru voličů i zastupitelů. Doufám, že se mi podaří z pozice starosty zlepšovat Říčany i atmosféru mezi lidmi,“ říká starosta Vladimír Kořen a zároveň doplňuje: „Je před námi mnoho práce, hodně projektů a úkolů. Takže jsem rád, že jsme tým vedení radnice pro další čtyři roky výrazně posílili.“

Středočeská města odstartovala kampaň za lepší třídění odpadů

Do funkce neuvolněného 1. místostarosty byl zvolen právník Zdeněk Hraba, který má zkušenosti z minulého volebního období jako radní. Druhou místostarostkou se stala Hana Špačková, která práci místostarostky vykonávala již minulé čtyři roky.

„Věřím, že noví kolegové přinesou na radnici čerstvý a svěží vítr a spolupráce nás všech bude pružná a efektivní,“ dodala a potvrdila slova starosty místostarostka Hana Špačková.

Sedmičlennou městskou radu tvoří kromě těchto tří zástupců také dva bývalí radní Michal Mrázek a Vladimír Polánský ze sdružení Klidné město. Nově k nim přibyli David Michalička ze stejného uskupení a David Frydrych z Unie pro sport a zdraví, s kterou uzavřelo ve volbách vítězné Klidné město koaliční smlouvu.

Volby předsedů do jednotlivých výborů se uskutečnily veřejným hlasováním. Zastupitel Martin Gebauer byl zvolen předsedou finančního výboru, který má na starosti ekonomickéřízení města. Do čela kontrolního výboru byla zvolena bývalá místostarostka a radní Karla Egidová z ODS. Předsednictví Výboru pro územní rozvoj a výstavbu se ujme pro příští čtyři roky David Michalička. Další členové všech výborů budou navoleni během jednoho z příštích zasedání. Stredoceskenovinky.cz informovala  Mgr. Adéla Ambrožová, tisková mluvčí MěÚ Říčany.

(jv,foto:Rudolf Flachs)