Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Vlaky na Neratovicku a Kralupsku budou zahrnuty do PID

Vlaky na Neratovicku a Kralupsku budou zahrnuty do PID

Po nedávném schválení rozšíření Pražské integrované dopravy (PID) na autobusových linkách do oblasti Neratovicka a Mělnicka schválili radní Středočeského kraje její další rozšíření na železničních tratích na Neratovicku a Kralupsku.

Ilustrační foto
1.srpen 2014 - 10:08

Informoval o tom web Středočeského kraje. „Pro tento krok jsme se rozhodli na základě žádostí měst a obcí i doporučení organizátora pražské integrované dopravy společnosti ROPID. Konkrétně dojde k rozšíření tohoto typu dopravy na čtyřech železničních tratích vedoucích do Neratovic a Kralup nad Vltavou, “ uvedl hejtman kraje Miloš Petera.

Připomněl, že v současné době je v těchto oblastech zavedena pouze částečná integrace PID, která umožňuje cestujícím využití předplatních časových kupónů, ale neumožňuje využití jednotlivých jízdenek.

„Pro dokončení plné integrace je také ještě potřeba instalovat označovače jednotlivých jízdenek do stanic, případně i do vozidel. Vzhledem k tomu, že se jedná o regionální železniční tratě, které přepravují menší počty cestujících, bude ale možné z důvodu snazšího odbavení ve vozidlech instalovat označovače právě přímo do vozidel. Tím dojde i k úspoře finančních prostředků, protože nebude potřeba osazovat označovačem každou stanici a zastávku na trati,“ vysvětlil Petera.

Instalaci označovačů jízdenek nebude zajišťovat a hradit Středočeský kraj, ale společnost ROPID. Předpokládá se, že plná intergrace PID a možnost využití jednotlivých jízdenek přiláká i více cestujících než tomu bylo dosud.

Cestování z Mělníka a Neratovic do Prahy bude výhodnější

Rozšíření PID bude provedeno na těchto tratích:

Trať 074 v úseku Čelákovice - Brandýs nad Labem - Neratovice
Trať 092 v úseku Neratovice - Kralupy nad Vltavou
Trať 110 v úseku Kralupy nad Vltavou - Podlešín
Trať 111 v úseku Kralupy nad Vltavou - Velvary

(iza, foto: Lukáš Zedníček/Wikimedia)