Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Středočeští školáci mohou opět ušít panenky pro projekt Adoptuj panenku a zachráníš dítě.

Panenky
6. října 2020 - 12:30
 
Středočeský kraj spolu s Českým výborem UNICEF vyhlašují 4. ročník soutěže Miss panenka – junior. Soutěž je určena žákům a studentům středočeských škol, kteří mohou podle předem daného jednoduchého návodu vyrábět látkové panenky. Ty budou poté nabízeny k symbolické adopci za 600 Kč v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě v nejchudších zemích světa.

„Středočeský kraj s Českým výborem UNICEF úspěšně spolupracuje už čtvrtým rokem. Nejprve se do šití panenek zapojily školy, pak projevili zájem i senioři. Díky jejich aktivitě už získal UNICEF stovky panenek, které může nabízet k symbolické adopci,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Projekt má podle jejích slov smysl nejen kvůli samotnému finančnímu výtěžku, ale je také příležitostí uvědomit si, jak rozdílnou životní úroveň mají děti u nás a v rozvojových zemích. „Máme zpětnou vazbu z našich škol, že díky tomuto projektu se podařilo otevřít téma, o kterém se běžně nemluví. A samotná výroba panenek je pak tvůrčí proces, který rozvíjí kreativitu i manuální zručnost,“ dodala hejtmanka.

Soutěž Miss panenka – junior je určena pro základní školy, střední školy a instituce péče o děti ve Středočeském kraji. Termín pro zasílání panenek do soutěže je do 30. listopadu 2020. Během prosince budou fotografie panenek zveřejněny na facebooku, kde bude o nejkrásnějších hlasovat veřejnost.Všechny vyrobené panenky budou poté nabízeny k symbolické adopci za 600 Kč v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě v nejchudších zemích světa.

Stejně jako v minulých ročnících soutěže opět platí, že pro každou panenku její tvůrce vyplní „rodný list“, v němž uvede stručný popis a svůj kontakt. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou pohlednici UNICEF, kterou zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla svoji rodinu a společně tak zachránili dětský život. Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)