Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

M. Boleslav: Letecké muzeum nominováno na Stavbu roku

M. Boleslav: Letecké muzeum nominováno na Stavbu roku

Začátkem letošního roku byl vypsán již 22. ročník celostátní soutěže Stavba roku, do které předkladatelé přihlásili celkem 63 staveb. Nominaci získalo nakonec 15 z nich včetně stavby Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Nominační večer na Stavbu roku
14.září 2014 - 07:15

Informovala o tom mluvčí Mladé Boleslavi Hana Koišová. Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi má ambici se stát atraktivním cílem pro návštěvníky nejen ze Středočeského kraje, ale také z ostatních krajů ČR a zahraničí.

Středočeský kraj nabídne zajímavým a nevšedním způsobem pohled na historii létání. Cílem muzea je podpora technického myšlení, kdy budova bude kompletně vybavena interaktivní a zajímavou expozicí sloužící všem věkovým skupinám. Novostavba muzea je vkusně zakomponována do prostoru původního letiště, kdy samotná budova je pozoruhodná svým tvarem.

V prostoru expozice budou nefunkční i letuschopná letadla a vyhlídková věž. Půjde o provoz letecké a technické expozice muzea, která bude např. zahrnovat tyto části: životní příběh Metoda Vlacha, expozici letadel, letecké motory, expozici vývoj letectví, modely letadel, dobové plakáty a fotografie. V technické expozici budou např. letecké simulátory, dětský koutek a dílna exponátů.

V Mladé Boleslavi budou položeny Kameny zmizelých

Provoz expozice umožní prohlídku nevidomým návštěvníkům. Doplňkovou činností bude i provoz kavárny. Budova má též venkovní vyhlídkovou terasu orientovanou k letištní ploše a bude zde pamatováno i na cyklisty.

(iza, foto: Město Mladá Boleslav)