Svátek má: Jaroslav

Regiony

Velikost textu:

Řidič zběsile ujížděl policii ulicemi Kladna, nakonec boural

Řidič zběsile ujížděl policii ulicemi Kladna, nakonec boural

Ve středu 20. srpna po jedné hodině odpolední chtěli policisté zkontrolovat osobní automobil Honda Civic. Hlídka dopravní policie se ho v Kladně v ulici Průmyslová snažila zastavit pomocí zastavovacího terče. Řidič však na výzvy policistů nereagoval a začal ujíždět.

Zadržený řidič s policisty
22.srpen 2014 - 07:13

Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Nováková. Policisté řidiče pronásledovali za užití výstražného světelného i zvukového znamení v ulicích města. Šofér však ani na tyto výzvy nereagoval. Dál ujížděl a svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního povozu.

Během jízdy spáchal také nespočet dopravních přestupků. Při této nebezpečné jízdě navíc způsobil dopravní nehodu. U železničního přejezdu v Průmyslové ulici naboural autobus městské hromadné dopravy.

Po několika minutách ho policisté dostihli na Poštovním náměstí v centru města. Tam se také okamžitě podrobil testu na přítomnost návykových látek. Test na drogy byl pozitivní na přítomnost látky canabis.

Kamion shořel, když se mu od kabelu vznítily pneumatiky


Dvaatřicetiletý muž z Kladna byl převezen do kladenské nemocnice, kde mu byl odebrán biologický materiál na další testy. Po vyhodnocení těchto vzorků mu hrozí trestní stíhání pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

(iza, foto: arch.)