Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Benešov navýšil příjmy i výdaje rozpočtu města

Benešov navýšil příjmy i výdaje rozpočtu města

Zastupitelstvo Benešova schválilo na svém posledním předvolebním zasedání čtvrtou úpravu rozpočtu pro rok 2014. Tímto rozpočtovým opatřením došlo na straně příjmové k navýšení o 5,5 milionu korun a v provozních výdajích o 2,9 milionu korun.

Ilustrační foto
6. října 2014 - 08:29

Navýšení příjmů se stalo zejména v důsledku převodu finančních prostředků z hospodářské činnosti na investiční výdaje na majetek hospodářské činnosti, dále úpravou některých nedaňových příjmů a úpravou správních poplatků dle skutečného vývoje.

V provozních výdajích dochází k celkovému navýšení o 0,9 milionu korun. Nejvýznamnější bylo navýšení u oprav místních komunikací (o 1 milion korun), naopak největší úspora v provozních výdajích je u odborné údržby zeleně (1,5 milonu korun).

Hejtman slíbil benešovské nemocnici magnetickou rezonanci

Investiční výdaje se celkově zvyšují o 2 milionu korun. Nejvýraznější navýšení rozpočtu je v investicích do bytového fondu (o 3 miliony), dále v investicích do oblasti dopravy (1,1 milionu). Naopak největší úspora je u akce Podzemní kontejnery na tříděný odpad (1 milion) a v Pořízení územních a regulačních plánů (850 tisíc).

(iza, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)