Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

V Příbrami probíhá výstavba klidové zóny Ryneček

V Příbrami probíhá výstavba klidové zóny Ryneček

V Příbrami probíhá realizace projektu "Výstavba klidové zóny Ryneček". Cílem je vybudovat kvalitní multifunkční prostor, který přinese do centra města možnost aktivně trávit volný čas pro obyvatele všech věkových skupin.

Příbramská radnice
30.září 2014 - 10:13

Vybudování klidové zóny Ryneček kombinuje prvky pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, aktivní dospělé, ale i pro seniory. Bude tak vybudováno místo, kde se budou na jednom místě kombinovat kulturní, společenské, vzdělávací, sportovní a další aktivity. Informoval o tom web města Příbram.

Projekt přímo navazuje na vybudování nové cyklostezky, která vede podél zóny a dojde tak k propojení cyklodopravy a aktivního odpočinku na Rynečku. V jeho rámci budou vybudovány inovativní prvky jako lanové centrum, kombinované dětské hřiště se seniorparkem, ale i oploceným výběhem pro volný pohyb psů. Celý areál bude trvale otevřen a je plně bezobslužný.

Celkové náklady na realizaci jsou téměř 11 milionu korun. Na tento projekt byla schválena dotace Evropské unie z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši až cca 8,9 milionu korun.

Příbramští mají novou cyklostezku za 5 milionů

Nicméně v oblasti podpory není dostatek finančních prostředků, projekt je zatím projektem náhradním a dotace bude vyplacena v případě zařazení dodatečných finančních prostředků např. z důvodu pohybu kurzu Kč/€ nebo úspor v rozpočtu po výběrových řízeních. Plánovaný termín ukončení realizace projektu je polovina prosince tohoto roku.

(iza, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Příbram)