Svátek má: Hedvika

Sport

Velikost textu:

Kralupští ragbisté si zahráli v Praze plážové ragby pro zábavu

Kralupští ragbisté si zahráli v Praze plážové ragby pro zábavu

Dvanáctý ročník turnaje v plážovém ragby se hrál mimořádně na pískových kurtech  kempu na Korábě v Praze v Libni. Mezi třiceti týmy bylo i družstvo složené z hráčů RK Kralupy nad Vltavou doplněné o hosty z Pragy Praha.

Z utkání Sedlčany - Kralupy nad Vltavou
31. července 2013 - 12:03

Když na poslední chvíli pořadatelé museli přemístit dějiště turnaje od Vltavy z Císařské louky do pražské Libně, většina hráčů  netušila, jaké  skvělé prostředí pro hru se šiškou na písku poskytne zázemí pražského  kempu.   Dvanáctý ročník Beach ragby turnaje tak  zcela jistě nebyl s ohledem na číslovku ročníku vůbec tuctovým.

A tak se ve dvou dnech posledního červencového víkendu z  prostoru kempu pod Bulovkou ozývaly výkřiky sportovního povzbuzování dokonce v několika jazycích od češtiny přes francouzštinu, němčinu, angličtinu, slovenštinu až po italštinu, které tu ještě nezněly, neboť se dosud v obvodu Prahy 8  ragby na písku nehrálo.

"  Beach Rugby  pro nás znamená možnost zahrát si ragby uprostřed prázdnin, během dlouhé přestávky, navíc s jinými soupeři a za jiných podmínek a v neposlední řadě také možnost potkat kamarády a soupeře a pobavit se u našeho oblíbeného sportu.  Již třetí ročník po sobě jsme se zúčastnili pod hlavičkou našeho sponzora Big Shock, kterému také tímto děkujeme za naši podporu. Odehráli jsme dvě vítězná a tři prohraná utkání v sestavě doplněné o mladé borce z Pragy, " přiznal  po turnaji v Praze trenér kralupských ragbistů  Robert Votipka.

Jak se ragby na písku hraje?

Utkání v plážovém ragby se hraje  s odlehčeným míčem a to v čase  dvakrát pět minut. Hráči  mohou skládat soupeře podobně jako při ragby  na trávě. Boduje se položením míče do stuhami vyznačeného prostoru na koncích hřiště a body se počítají po jednom.  Kdo je trochu sportovně zdatný, už  po několika trénincích  může ragby na písku hrát. Několik hráčů ostatně to tak i v roce 2013 učinili.  Odehraných utkání v rámci programu 12. ročníku turnaje  bylo dokonce tolik, že každý ze šesti rozhodčích jich odpískal okolo osmi.

"Jsem rád, že se na turnaj  přihlásili i ragbisté z  malých nebo z nově vzniklých klubů. A tak zde hráli například borci z Břeclavi, z Českých Budějovic, z Karlových Varů, ze Sedlčan a z Kralup, nu pro ně byl turnaj i příležitostí se domluvit na případné spolupráci,"  řekl  hlavní pořadatel Antonín Brabec.

" Asi  400 účastníků  vytvořili sestavy   mužských, ženských  nebo i smíšených  týmů. Účastníci  nejdříve prošli  kvalifikaci ve skupinách a pak se rozjely semifinalové a finalové duely. Můžeme být spokojeni s atmosférou na hřišti i mimo něj. Večerní párty večer po prvním hracím  dnu byla skvělá," dodal k turnaji druhý  z hlavních organizátorů Jiří Skall.

V kontaktním ragby mužů vyhráli borci Sparty Praha, před týmem vytvořeným z hráčů Slavie Praha.  Třetí skončili Piráti, tedy tým vytvořený z hráčů nejrůznějších klubů.

V kategoii žen vyhrál tým Berušek, což byly převážně hráčky Sparty, před týmem sestaveným  z hráček Brna a Vyškova a třetí skončily hráčky z Tatry. 

*) Prvnízprávy.cz byly na místě děje ...


Turnaj  smíšených celků vyhrál celek startující pod názvem Bongo Bongo, jehož nejstarším hráčem byl Václav Zelenka.

Soutěž  první divize, kterou hráli kralupští borci, byli nejlepší Francouzi z Anette, před hráči z Karlových Varů. Kralupy hrající pod hlavičkou Big shock skončily šesté.

Není bez zajímavosti, že za dvanáct let se turnaj pořádal na sedmi místech. Ragby na písku se hrálo ve Starých Hamrech, dokonce i na Mělnicku v Mlékojedech, dále v Praze v Hostivaři, na Strahově, ve Žlutých lázních, na Císařské louce a nyní na Korábě.

" Za dvanáct let  plážové ragby i v Česku má své příznivce. Větší popularitu si získává plážové ragby dokonce i za hranicemi, kde se už hrálo  ME, které nedavno vyhráli Francouzi," prozradil pro ragbyový magazín Českéragby.cz  mezinárodní ragbyový rozhodčí Štěpán Čekal,  pro něhož byl turnaj v pořadí již desátým.

Zrcadlo výsledků 1. divize 12. ročníku Beach ragby
Ve skupině ...   Kralupy - Sedlčany 5:2,  Kralupy - České Budějovice 5:4,  Kralupy - Hot Rocks 3:6,  Kralupy - Park Družba 1:4.
O konečné umístění o páté místo   ...  Kralupy - Park Družba 0:5.

Konečné pořadí: 1.   Bad Sons Anette, 2. Karlovy Vary, 3. Hot Rocks, 4. Sedlčany, 5. Park Družba, 6. Kralupy, 7. Břeclav, 8. České Budějovice

Sestava BIG SHOCK / Kralupy nad Vltavou ...  Karel Bek,  Martin Bodnár, Stanislav Černý, Martin Charvát, Milan Krivda, Jiří Palásek (kapitán týmu), Lukáš Pikal, Jiří Pixa, Jiří Růžička a Robert Votipka.

Prvnízprávy.cz napsaly již dříve ...

Plážové ragby se hraje 12 let, ale na Korábě se hrálo poprvé   28. července 2013

Chcete vědět více o ragby? Najdete to na webu  Českéragby.cz

(ps, foto. Petr Skála)