Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj chce spolupráci s italským Marche

Středočeský kraj chce spolupráci s italským Marche

Radní Středočeského kraje schválili Memorandum o budoucí spolupráci mezi Středočeským krajem a italským Regionem Marche. Kraj tak rozšíří společné aktivity s italskými oblastmi, neboť již v roce 2004 podepsal oficiální dohodu s Benátskem.

Město Ancona
28.září 2014 - 07:02

Informoval o tom web Středočeského kraje. „Vzhledem k zájmu z Regionu Marche o navázání bližších vztahů s naším krajem a budoucí spolupráci jsme se rozhodli k prvnímu kroku – k podpisu memoranda,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

Region Marche a Středočeský kraj se zaváží k vzájemné podpoře výměny znalostí a projektů v oblastech cestovního ruchu, školství, mezinárodních otázek, zdravotnictví a sociální péče, sociálních otázek, kultury a rozvoje hospodářství.

Střední Čechy budou mít další sportovní centra mládeže

Region Marche se nachází ve střední Itálii na pobřeží Jaderského moře a má celkovou rozlohu 9 694 kilometrů čtverečních s počtem obyvatel 1,485 milionu a 246 obcemi. Dělí se na 5 provincií s hlavním městem Ancona. Prezidentem regionu je Gian Mario Spacca. Oblasti Marche se přezdívá Palmová riviéra. Marche se také vyznačuje největší hustotou muzeí a obrazáren na světě, na 246 obcí jich připadá 242.

(iza, Stredoceskenovinky.cz, foto: Beta16/Wikimedia)