Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Budou v Berouně speciální koše či sáčky pro pejskaře?

Budou v Berouně speciální koše či sáčky pro pejskaře?

Problém s neukázněnými pejskaři, kteří neuklízejí exkrementy po svých mazlíčcích, trápí dlouhodobě berounskou radnici i občany. Mnozí volají po umístění speciálních košů se sáčky a vedení města toto řešení zvažuje. 

Ilustrační foto
7. září 2014 - 10:00

Stredoceskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Berouna Pavla Nováčková. Radnice však již před lety chovatelům psů plastové sáčky na exkrementy vydávala a systém se tehdy příliš neosvědčil. Někteří totiž využívali sáčky pro zcela jiné účely, než pro jaké byly určeny a  neukázněné pejskaře to k úklidu většinou stejně nepřimělo.

Nyní odbor životního prostředí tento problém opět řeší a hledá účinnější recept. V první fázi během letošního podzimu zmapuje odbor počet a rozmístění stávajících odpadkových košů po městě. Tam mohou zodpovědní pejskaři exkrementy odkládat již nyní.

V Berouně se můžete podílet na sbírce medvědů v MIC

Následně budou případné nedostatečně pokryté lokality zásobeny novými koši. Odbor zároveň posoudí, zda se v další fázi vyplatí pořídit klasické či speciální koše na psí exkrementy nebo případně jen pořídit speciální sáčky.

(iza, foto: arch.)