Svátek má: Ivan

Domácí

Velikost textu:

Nový nymburský starosta Tomáš Mach vystřídal Miloše Peteru

Nový nymburský starosta Tomáš Mach vystřídal Miloše Peteru

Slib svědomité práce v zájmu města a jeho občanů zazněl ve ve velkém sále Obecního domu v Nymburce z úst jednadvaceti zastupitelů.

Nymburská radnice
10. listopadu 2014 - 08:30

Příchozí z řad veřejnosti výjimečně zaplnili téměř celý sál a sledovali volbu nejvyšších představitelů města z nových i známých tváří zastupitelů a aktivně se k dění vyjadřovali. Tajná volba určila nadpoloviční většinou hlasů novým starostou Města Nymburka Ing. Tomáše Macha (ČSSD), místostarostou PhDr. Pavla Fojtíka (Změna pro Nymburk) a uvolněným radním Zdeňka Vocáska (ODS). Svého následovníka přivítal a se všemi se s poděkováním rozloučil dosavadní starosta a stávající hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera. Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Havránková, tisková mluvčí MěÚ Nymburk.

„Do budoucna doufám v konstruktivní opozici, se kterou chci a budu často jednat,“ ujal se hlavního slova starosta Ing. Tomáš Mach a nastínil také priority města pro další čtyři roky. Patří mezi ně městský bazén nebo olympijské sportovní centrum. Opozice ve složení ANO 2011, TOP 09 a Nymburští demokraté se jasně vyhranila zdržením se při hlasování o vedení města. V následujících bodech programu již opoziční zastupitelé přidali své hlasy ke koalici (Změna pro Nymburk, ČSSD, ODS), aby jednotně podpořili investiční akce, které jsou zásadní pro život obyvatel Nymburka, například revitalizace sídliště Drahelice.

„Budeme konstruktivní opozice, což jsme ostatně prokázali už při tomto hlasování,“ reagoval na slova starosty Ing. Marek Velechovský (TOP 09).

Celkový počet sedmi radních doplnili tajnou volbou Stanislav Bohuslav, Mgr. Tomáš Danzer, Bc. Věra Janišová a Jaroslav Radoň. Dále zastupitelé schválili původně fungující tři výbory: kontrolní, finanční a zdravotní.

Rekonstrukce úpravny vody Svatá Trojice přijde na 104 milionů

Spíše opozičně ladění zástupci nymburské veřejnosti během zasedání vystupovali s dotazy  a kritickými postoji, které zpochybňovaly také vítěznou Změnu pro Nymburk s očekáváním větší změny pro město. „Suďte nás až podle výsledků za čtyři roky, co všechno změníme k lepšímu. Před čtyřmi lety nás veřejnost kritizovala, že jsme vytvořili ‚národní frontu‘ z mnoha politických stran a hnutí. Proto jsme tentokrát zvolili užší koalici,“ argumentoval opětovně zvolený místostarosta PhDr. Pavel Fojtík.

(jv,foto:arch.)