Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Radní schválili použití fondů investic ve výši 2,6 milionu

Radní schválili použití fondů investic ve výši 2,6 milionu

Peníze míří na vybavení a stavební úpravy krajských škol.

Ilustrační foto
21. ledna 2023 - 12:30

Letošní první žádosti škol a školských zařízení o použití svých fondů investic dnes projednali radní. Jde o peníze určené na vylepšení vybavení nebo například stavební úpravy. Celková částka je 2,6 milionu Kč.

„V loňském roce jsme školám a školským zařízením schválili akce za desítky milionů korun. Jsem rád, že naše organizace smysluplně zapojují své fondy investic do financování svých potřeb. Naším cílem je udržet školy a školská zařízení v dobrém stavu a pružně reagovat na jejich požadavky. Několik žádostí, které jsme dnes projednali, se týká řešení havárií, jako jsou potíže s topením, oprava střechy, další se vztahují například k nákupu vybavení do kuchyně,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Radní doporučili rozdělení 1,6 milionu pro kontaktní místa POSEZ

Rada projednala žádosti deseti subjektů. Například Odborné učiliště, Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Příbram IV chce použít 270 000 korun na financování vybavení školního sportoviště. Poděbradský Dům dětí a mládeže Symfonie žádal o souhlas s čerpáním finančních prostředků z fondu investic ve výši 650 000 Kč na dofinancování výměny oplechování střechy. Benešovská VOŠ a SZeŠ musela před koncem loňského roku řešit havárii topného potrubí. Na opravu škola použije 256 tisíc korun.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%