Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Kladno: Nový Portál občana pomůže s různými situacemi

Kladno: Nový Portál občana pomůže s různými situacemi

Magistrát města Kladna přechází na nový informační systém. Jeho součástí je také nový web a zejména sekce s názvem Portál občana. Fungovat by mělo začít také callcentrum.Celý systém stál 24 milionů a většinu pokryje evropská dotace.

Portál občana na kladenském webu
22. září 2014 - 16:00

Stredoceskenovinky.cz o tom informoval mluvčí Kladna Vilém Frček. Cílem změn je zejména zjednodušení komunikace občanů s úřadem při vyřizování všeho, co vzhledem k úřadu lidé potřebují. Webové stránky města jsou nyní přehlednější. Objevila se zde také důležitá sekce s názvem Portál občana.

V této sekci jsou logicky dle hlavních témat rozřazeny životní situace. Po rozkliknutí se objeví podrobnější informace, co vše je k té které situaci třeba zařídit. Následují pochopitelně potřebné formuláře, které je možno on-line vyplnit a elektronicky podepsané ihned odeslat.

„Přihlášením do Portálu občana lidé získají možnost zasílání informačních zpráv pomocí SMS nebo e-mailu,” dodal kladenský primátor Dan Jiránek s tím, že Kladno kompletně novým systémem nastavuje laťku i ostatním městům v ČR.  

Vše nyní běží v testovacím režimu. Následně se počítá i s možností registrace (což bude více, než pouhé přihlášení). Po autorizaci na kontaktních místech magistrátu pak občan  získá informace o svých finančních transakcích a přístup k průběhu podaných formulářů či žádostí.  

Nově se také zřizuje callcentrum. Na telefonním čísle 312 604 111 občan vyřídí ve spolupráci s operátory co největší množství svých požadavků. Pracovníci budou schopni občanovi poskytnout nejen prvotní informaci, ale mohou zaslat příslušný formulář emailem nebo s občanem formulář vyplnit.

Nový informační systém integruje všechny podstatné na úřadě používané softwarové a evidenční moduly. Např. ekonomický systém, databáze, agendy, spisovou službu, registry, apod.  Vše také nyní na úřadě běží pouze elektronicky.

Kladno zakázalo hazardní herny ve městě od října 2016

Náklady na celý systém včetně webu jsou zhruba 24 milionů korun bez DPH. Až 85 procent je financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

(iza, foto: Město Kladno)