Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Agresivní muž napadl kladenské strážníky

Agresivní muž napadl kladenské strážníky

V pondělí v noci oznámila občanka Kladna, že v ulici Vašatova leží nějaká osoba ve vozovce. Na místo vyrazili strážníci městské policie a zjistili, že se jedná o muže, který se přesunul na chodník, kdy nohy mu zasahují do vozovky.

Z místa napadení
20. dubna 2017 - 12:30

Strážníci se ho pokusili vzbudit, ten na žádné podněty zprvu nereagoval, ale po chvíli začal kolem sebe mávat pěstmi a hlídce sprostě nadávat. Když se muž zvedl, byl strážníky vyzván k předložení dokladů totožnosti a byl poučen, že pokud tak neučiní, bude předveden na Policii České republiky.

Muž začal hlídce vyhrožovat použitím takzvaného boxeru a při tom hlídku častoval vulgárními nadávkami.  Z kapsy vytáhl mobilní telefon, který hodil na zem a z druhé vytáhl zmíněného boxera, kterého mrštil strážníkovi do obličeje. Hned na to se rozešel proti zasahující hlídce. Strážníci použili donucovací prostředky a muže pomocí hmatů svedli na zem a nasadili mu na ruce pouta.  I přes to se snažil dál se strážníky prát a způsobil si tržné zranění v obličeji.

Na místo byla přivolána policie a záchranná služba. Protože byl osmatřicetiletý Kladeňák stále agresivní, museli při jeho převozu na ošetření asistovat policisté i strážníci. Po ošetření ho lékař předal k dalším úkonům Policii ČR.

Kladenské strážníky trápí neukáznění pejskaři


Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS. velitel vnitřní služby, Městská policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)