Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Nový pohled na stará místa Nymburka očima studentů

Nový pohled na stará místa Nymburka očima studentů

Nezaujatý, tvůrčí pohled na Nymburákům známá místa může být osvěžením a přínosnou inspirací. Právě takový pohled na místa v historickém centru města v tomto týdnu zaujímají studenti napříč ročníky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Nymburské hradby
15. listopadu 2014 - 08:30

Studenti jsou v Nymburku na návštěvě vzdělávací a pracovní, jejíž výsledky předvedou veřejnosti v pátek 14. listopadu od 17 hodin ve foyer Hálkova divadla pod názvem Vize pro Nymburk. O projektu informovala Stredoceskenovinky.cz  Mgr. Olga Havránková, tisková mluvčí MěÚ Nymburk.

Projekt spočívá ve zpracování nápadů studentů na nové využití a pojetí nevyužitých, zanedbaných nebo „hluchých“ míst ve městě. Za projektem stojí Ing. akad. arch. Jan Šépka, který by případně do budoucna zapojil nejen svůj ateliér a další města.

„Nymburk je prvním městem, kde projekt zkoušíme. Vybrali jsme si ho jako město historické, urbanistické, tak akorát velké, také díky místům, která můžeme zlepšit a určitě díky vstřícnosti radnice, která na nás pozitivně reagovala,“ vysvětlil Jan Šépka.

Jednadvacet studentů našlo zázemí v budově Sboru křesťanského společenství Nymburk, kde je byl v pondělí přivítat místostarosta Pavel Fojtík. Tvoří zde své prezentace o nové podobě a využití například Náměstí Přemyslovců, Parku Pod Hradbami, nebo prostoru za muzeem. Jako přípravy předcházely analýzy dopravní situace, zeleně a dalších oblastí života ve veřejném prostoru Nymburka.

Nový nymburský starosta Tomáš Mach vystřídal Miloše Peteru

„Bylo by potřeba věnovat se zde i okrajovým částem města, chybí nám tu ale soustředění na centrum,“ řekl Jan Šépka, který bude rád, když první vize studentů poslouží jako inspirace a otevření očí veřejnosti i místním architektům. Právě s Ing. arch. Janem Rittrem nebo Ing. arch. Janem Němcem se studenti v Nymburce také setkali.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)