Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Vykradli bižuterii. Krátce nato je policisté dopadli

Vykradli bižuterii. Krátce nato je policisté dopadli

Policisté zadrželi dva pachatele krátce po vykradení bižuterie z poškozené výlohy.

Ilustrační foto
3. října 2019 - 12:30

V brzkých ranních hodinách dne 28. září 2019 byli policisté oddělení hlídkové služby vysláni v Kladně do ulice na Václavské náměstí, kde došlo k poškození výlohy a poté k následnému vykradení vystaveného zboží.

Policejní hlídka po příjezdu k místu činu začala postupně propátrávat blízké okolí prodejny.  Během krátké doby si policisté povšimli osoby, odpovídají popisu pachatele nedaleko restauračního zařízení v Anglické ulici v Kladně. Policisté muže vyzvali k prokázání totožnost, čímž bylo zjištěno, že podezřelým je sedmatřicetiletý muž z okresu Cheb.


Po chvilce kolem policejní hlídky prošla další podezřelá osoba, která byla taktéž ztotožněna a jednalo se o devatenáctiletého muže z okresu Rakovník. Při této kontrole se policisté povšimli, že muž má krvácející rány na ruce. Po dalším šetření muž z kapsy vyndal odcizenou bižuterii, pocházející z krádeže.


Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že oba muži za užití násilí poškodili skleněnou výlohu, odkud odcizili šestadvacet kusů náramků, šest kusů řetízků a tři stojany na šperky. Jednalo se o zboží, jehož škoda byla vyčíslena na částku 7 121,-Kč a poškozením vznikla škoda ve výši 12 800,-Kč. Podezřelí byli eskortováni na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

Policisté jen během několika minut dopadli oba pachatele, kteří jsou nyní za své protiprávní jednání podezřelí z trestného činu krádeže vloupáním.

Kokotské rybníky přivítají ochranáře

O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)