Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Splašený kůň se na silnici střetl s autobusem a zahynul

Splašený kůň se na silnici střetl s autobusem a zahynul

Dvě dopravní nehody, ve kterých figurovali koně, se staly v neděli 14. září ve Středočeském kraji. V prvním případě se splašený kůň s střetl s autobusem a nehodu nepřežil. Ve druhém vjelo osobní vozidlo převážející koně do protisměru a srazilo se s náklaďákem.

Ilustrační foto
16.září 2014 - 07:10

Informovala o tom policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová. Na rychlostní komunikaci R4 vběhl kůň u obce Řitka. Řidič projíždějícího autobusu se snažil střetu zabránit a autobus zastavit, avšak i přes intenzivní brzdění koně srazil. Do autobusu následně narazilo osobní vozidlo jedoucí za ním. Kůň po střetu s autobusem zemřel. Ke zranění osob nedošlo.

I u další dopravní nehody, která se stala u Olbramovic ve směru na Sedlčany, figurovali koně. Řidič osobního vozidla Ford Eskort vjel v zatáčce do protisměru a naboural do právě projíždějícího nákladního vozidla. Osobní vozidlo převáželo v přívěsu pět koní, kteří se při nehodě dostali ven.

Při srážce s autobusem zemřela v autě spolujezdkyně

Koně museli být následně odchyceni. Komunikace byla po nezbytně nutnou dobu uzavřena. Při této dopravní nehodě byli zraněni dva lidé, které záchranná služba převezla do nemocnice. Proč se řidič osobního vozidla dostal do protisměru je předmětem šetření dopravních policistů.

(iza, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)