Svátek má: Viola

Byznys

Velikost textu:

Čína má investorům stále co nabídnout

Čína má investorům stále co nabídnout

Čínskému akciovému trhu se od začátku letošního roku daří. Mnoho indexů různě složených z čínských akcií si letos polepšilo výrazně přes dvacet procent, v některých případech překonaly i 30% hranici.

Ilustrační foto
14. března 2019 - 09:50

Nabízí se tak otázka, zda stále existuje prostor pro jejich další růst, uvedl Miroslav Frayer, analytik Komerční banky..

Podíváme-li se na akciové trhy očima nabízených rizikových prémií, jeví se čínské akcie nadále jako velmi atraktivní. Jinými slovy se dá říci, že valuace jsou vzhledem k podstupovanému riziku v souvislosti s investicí do akcií stále velmi nízké, neboli levné. Za pozitivní faktory bychom označili přetrvávající uvolněnou fiskální politiku, prostřednictvím které míří do ekonomiky velké množství finančních prostředků například do veřejné infrastruktury. Z pohledu kapitálových toků je pozitivum zvyšující se otevřenost trhu zahraničním investorům, což se mimo jiné promítá i do zařazování čínských akcií do světových benchmarkových indexů, respektive zvyšování jejich váhy v těchto indexech. Pasivní investiční fondy tak budou muset alokovat více prostředků ve prospěch Číny. Zajímavým postřehem je i to, že čínské akcie jsou v současné době mnohem méně korelovány s vývojem amerických akcií než jiné světové akciové trhy. Náš předpoklad uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou by měl rovněž podpořit čínský akciový trh.

Zajímavým by mohl být do jisté míry i trh s čínskými státními dluhopisy. Těm se již velmi dařilo v kontextu zpomalující ekonomiky, na což tamní centrální banka reagovala uvolňováním měnové politiky. Očekáváme, že v tomto scénáři bude nadále pokračovat, a to zejména ve snižování povinných minimálních rezerv doprovázeném nižšími úrokovými sazbami.

Ač nemůžeme opominout fakt, že Čína patří mezi rozvíjející se trhy s vysokou volatilitou a rizikovostí, dle našeho názoru má svá opodstatnění se jí ve svých investičních rozhodováních nevyhýbat, uzavřel Miroslav Frayer.

(mf, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
98.6
ČEZ
478
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
495.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
501
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
692
PHILIP MORRIS ČR A
13460
O2 C.R.
218
UNIPETROL
382.5
VIG
488.8