Svátek má: Leoš

Byznys

Velikost textu:

Hej Rup! Dejte si kapku do žil! Nejlépe mléko i pivo najednou. Nevěříte?

Hej Rup! Dejte si kapku do žil! Nejlépe mléko i pivo najednou. Nevěříte?

Pro jistotu se zúčastnil i psychiatr MUDr. Jan Cimický a mistr kulinářských „vychytávek“ Láďa Hruška. Byl to bezesporu odvážný počin: připíjet si mlékem a potom ještě pivem. Došlo k tomu ve středu 12. září v pražské kavárně U sv. Ludmily na Vinohradech. A všichni přežili.

Ze křtu audioknihy
18. září 2018 - 08:50

Mlékem byla na pražských Vinohradech pokřtěna audiokniha Kapka do žil, vydaná ústeckým nakladatelstvím AOS Publishing. Kniha byla sepsána děčínským pedagogem, hercem, bavičem a vpravdě renesančním člověkem Jiřím Werichem Petráškem, synem Jana Wericha. Společně s autorem ji ve studiu Českého rozhlasu Sever skvěle namluvil herec Jan Přeučil.


Zleva: Vedle zástupce pivovaru Svijany autor knihy Jiří Werich Petrášek, nakladatel Pavel Mészáros, Láďa Hruška, zpěvačka Kamila Hübsch, Jan Přeučil, který společně s autorem audioknihu namluvil, Eva Hrušková, dr. Jan Cimický a režisér a scénárista Gustav Oplustil.

Po vzoru V+W
Vinohradský křest byl netradiční, což už znají diváci, kteří někdy viděli pořad „HOVORY W“, s nímž Jiří Werich společně s nakladatelem Pavlem Mészárosem a pianistou Karlem Štolbou jezdí po vlastech českých.

„Protože chceme být styloví a věrní odkazu V+W, odmítáme tuctové šampaňské. Připíjíme nefalšovaným mlékem ,Hej Rup!‘ od továrníka Simonidesa,“ uvedl nakladatel Pavel Mészáros a pokračuje:

„Kniha i její audioverze jsou infuzí dobré nálady, příjemných vzpomínek a nezapomenutelných životních příběhů. Chtěli jsme, aby i náš křest byl takovou werichovskou  ,povedenou taškařicí‘, což se povedlo. Nostalgická vzpomínka na werichovské téma se zvrhla a byla doprovázena dalším přípitkem: bezprostředně po mléčném přípitku se připíjelo svijanským pivem. Konzultovali jsme s Láďou Hruškou, zda připíjíme ve správném pořadí, a zda by to nemělo být obráceně. Všechny nás uklidnil: V této kombinaci nápojů je to úplně jedno...

Nicméně jsme tak trochu doufali, že v nejhorším případě první pomoc zajistí přítomný MUDr. Cimický, a jistě by se někde za rohem našla i záchranka. Zástupce pivovaru Svijany, partnera našeho křtu, nás ujistil, že s podobnou kombinací zkušenost nemají. Ale fakt, že jsme to všichni přežili, je důkazem, že svijanské pivo i mléko ,Hej Rup!‘ jsou produkty nejvyšší kvality, s nimiž by ani Evropská komise neměla mít problém. Láďa Hruška jen konstatoval, že křtít mlékem je fakt hustá vychytávka“, vzpomíná s úsměvem Mészáros.

Škoda každé rady, která nezazní
Nakladatel s nadhledem ocenil svého přítele, spoluherce a zároveň autora audioknihy: „Jakmile se Jirka Werich dostane k mikrofonu, je schopen naprosto rozmetat scénář a zvrátit chod událostí večera. Což se i stalo, ale protože už máme pár představení za sebou, nijak mne to nepřekvapilo. Ve vinohradské kavárně nás navíc zahltil gejzírem vzpomínek a ponaučení, proč je důležité se smát, i kdyby na mlíko nebylo…“ dodává se smíchem.

„Jako pedagog jsem přece nemohl nechat ty lidi na křtu bez poučení, co mají v životě dělat, aby je neopustil smysl pro srandu,“ dodává bezelstně Werichův syn.

Když se zdálo, že překvapením už je konec, nastalo to poslední, hudební. Zpěvačka, rodačka z Mostu Kamila Hübsch s ústeckým nakladatelem a současně zpěvákem Pavlem Mészárosem si společně „střihli“ duet Julio Iglesia a Dolly Parton. A opravdu si to užili.

„Potkali jsme se letos na jaře v knihkupectví Luxor a slíbili jsme, že připravíme malé překvapení. Slib jsme splnili. Do toho duetu jsme se opravdu zamilovali,“ dosvědčují oba.

 (red,fr,prvnizpravy.cz,foto:fr)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
93.4
CEZ
540
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
822.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
901
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
756
PHILIP MORRIS CR
13680
O2 C.R.
227.5
UNIPETROL
382.5
VIG
588.5