Svátek má: Drahoslav

Byznys

Velikost textu:

Lascia vivere il Montenegro!

Lascia vivere il Montenegro!

Vítězem třetího základního kola letošního ročníku První pivní extraligy se stal Ležák z Černé Hory, z pivovaru patřícího pivovarské skupině Lobkowicz, vlastněné čínskou investiční skupinou CEFC, o které se teď hodně mluví.

Ladislav Jakl, prezident PPE
12. dubna 2018 - 16:07

Vítězný kousek byl sytě plný, odlehčený přetrvávající hořkostí a jeho trochu udergroundový dojem byl způsoben mírnou přítomností diacetylu. Většina členů PPE má ale u českého ležáku pro MÍRNOU přítomnost máslíčka pochopení, takže žádný bodový malus se toho nerezultoval.

Černou Horu do semifinále doprovodí náchodský Primátor Premium, patřící Libereckému investičnímu fondu, Poutník Premium z Pelhřinova a jedenáctka z pivovaru Gambrinus s názvem Excelent. Takže postupují malí i velcí, jak už to v PPE bývá. Předsudky se u nás nepěstují.

Propadákem (a to zdaleka ne poprvé) byla dvanáctka Krakonoš. Nejenže skončila na posledním místě, ale navíc s pořádným odstupem sedmi bodů. Vzorek vykazoval patrné senzorické vady, z nichž „vůně“ přímo sklepní dala některým degustérům tak zabrat, že povinný poker face udrželi jen stěží.

Hostem v porotě byl tentokrát Pavel Borowiec, vydavatel krásného časopisu Pivo, Beer and Ale. Jeho hodnocení se vešlo do průměru ostatních degustujících.


Nutno ještě dodat, že Černá Hora vyhrála o několik koňských délek, přesněji o šest bodů. To z ní činí horkého kandidáta na postup do finále, jen to chce udržet si kvalitu až do poprázdninových měsíců. Takže Ať žije Černá Hora!

Výsledky:
1.         Černá Hora      28
2.-3.     Primátor premium     34
2.-3.     Poutník premium     34
4.         Gambrinus Excelent     36
5.         Postřižinský Francin     37
6.         Konrad 12° Vratislavice     38
7.-9.     Bohemia Regent, Třeboň     39
7.-9.     Radegast Hořký     39
7.-9.     Holba, Hanušovice     39
10.       Krakonoš, Trutnov     46


(rp,lj,prvnizpravy.cz,foto:lj