Svátek má: Libor

Politika

Velikost textu:

Karel Srp protože byl v KSČ a už není čistý jako lilie

Karel Srp protože byl v KSČ a už není čistý jako lilie

Senátní volební komise se usnesla, že Karel Srp nesplňuje zákonné podmínky, aby mohl být členem rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Členem rady nemuže být člověk, který byl v letech 1948 až 1990 členem KSČ. Srp jím byl v roce 1968.Tuto událost komentuje Zdeněk Hrabica.

Zdeněk Hrabica na Knižním veletrhu v Praze 2016
13. srpna 2017 - 08:35
"Hladina se čeří, všechno tady už jednou bylo. Výstavy o židobolševickém Rusku, zprávy o konzumaci hladových dětí v Rusku a na Ukrajině, o kanibalismu, výstavy fotografií na pražském Václavském náměstí, portréty ještě žijících bývalých náčelníků správ StB, výstava fotografií o zločinech Rudé armády a o tom, jak 1.československý armádní sbor v SSSR, vedený velitelem plk. Ludvíkem Svobodou, přinesl do ČSR na bodácích komunismus," píše ve svém komentáři nazvaném ...  Liga proti bolševismu, Ústav pro studium totalitních režimů , Jazzová sekce, Karel Srp pro web Nová republika pulicista Zdeněk Hrabica.

"Vězeňské klece solidarity s kubánskými disidenty, s českými vládními maskoty v pruhovaných trikotech, svíčkobraní k památce Mesiáše pod sochou svatého Václava a u Národního divadla, nákladní loď se srdcem ze svíček plující z Prahy po Vltavě a po Labi," dodal Hrabica.

"A ejhle Člověk v tísni, Paměť národa, Czech Press Photo, Syndikát novinářů a jeho koryfejové. Dosť bolo Havla! Čo to táráš? Keď som strielal na tých bolševikov, čo to tárám – predsa na tých fašistov...," pokračuje dál spisovatel.


"Spisovatelka Lenka Procházková, dcera scénáristy a spisovatele Jana Procházky, disidentka, neprošla do etické komise ÚSTR. Senát dal svým nemilosrdným rozhodnutím té ženě husitské, táboritské červenou kartu. Upálit!  Karel Srp. To stejné," konstatuje ještě Hrabica.

"To přece nelze! A že neudával? Byl přece v KSČ. Byl bolševik! Nenapsal jako jiný báseň ani text písně, že šel v předních řadách s Klementem Gottwaldem. Nebo tak nějak. Že se už nepamatuje? Jeho chyba, nelze být v etické komisi, není čistý jako lilie. Pryč s Karlem Srpem, pryč s Jazzovou sekcí. Šmejdil vedle Miloše Zemana! To stačí," má jasno Hrabica.

Kdo se Karla Srpa zastane? Hlásím se k němu.


"A je mi šumafuk, co o něm teď fujtajblové na českém dvorečku vedle hnojiště štěbetají. Známe se dlouhá léta a oběma, myslím si, je nám moc dobře na duši.  Za to z těch, co se nejenom teď veřejně či neveřejně bojí Karla Srpa zastat, nebo se vrtí jako holubi na báni, je mi znovu na blinkání," uzavírá Zdeněk Hrabica  s poznámkou že, kdyby mu to bylo dovoleno, sdělí své zastání nahlas i z televizní obrazovky a s výzvou: "Karle, bubnuj!"
 
Kolik lidí se u nás stydí, červená se, že kdysi vstoupili do KSČ?


(ps, Novarepublika.cz, Prvnizpravy.cz,  foto: ps)