Svátek má: Vilém

Politika

Velikost textu:

Kdo za to může? Vyberte si: SOCHOZA, ZACHOSO či CHOZASO

Kdo za to může? Vyberte si: SOCHOZA, ZACHOSO či CHOZASO

"V kopci se nepřepřehuje!"  zní pravidlo zavazující možná  kočí, ale ne už  politiky a tak uprostřed června 2017 došlo k nejpozoruhodnějšímu předvolebnímu přepřažení, když se zjistilo, že na premiéra, volebního lídra a předsedu ČSSD je toho nějak moc.

Kachna a ještě k tomu na neděli
18.červen 2017 - 05:42

Myslíte, že na to skutečně přišel Bohuslav Sobotka sám, že je toho na něho nějak moc?

Ta otázka mířila ke studentovi politologie, který si nepřál být jmenovaný, neboť se obává, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu ...

"Rozumím otázce. Ptáte se, zda-li někdo premiéra, volebního lídra a předsedu ČSSD nedržel pod krkem? To asi ani v této chvíli není rozhodující a pokud se s tím sám nesvěří Slávek Sobotka v budoucnu v nějaké knize, kterou nazve, Jak jsem se mýlil v politice, tak  se to nikdo nedozví. Důležité je, že rozhodování o osudu nejstarší politické strany na území současného Česka bylo rozděleno mezi tři muže."

Byl to dobrý tah?

"Jistě byl. Jenom to  mohli lépe prodat. Tak vážení, jsme tu teď tři. Víte, kdo bude rozhodovat za vládu? SOCHOZA nebo-li Sobotka, Chovanec a Zaorálek. Kdo bud odpovědný za výsledek voleb? ZACHOSO nebo-li Zaorálek, Chovanec a Sobotka a kdo bude rozhodovat, zda náhodou nepřijde strana o Lidový dům vzhledem k nezaplaceným dluhům vůči dědicům nebo přímo  právníkům, kteří ten Lidový dům vysoudili? Přeci CHOSOZA nebo-li Chovanec, Sobotka a Zaorálek."

Jak jste na ty zkratky přišel?

"Dědeček mi povídal, že někdy před čtyřiceti lety viděl  televizní inscenací z války, jak tam o všech válečných místních zločinech rozhodoval jakýsi Volf. Nakonec se z toho vyklubala čtveřice německých proradných důstojníků a jeden se jmenoval  třeba Vopičák, druhý Olej, třetí Levandule a čtvrtý Fiala. Tak si myslím, že ty zkratky by klidně ti tři z Lidového domu  mohli používat rovněž jen s tím rozdílem, že tato skupina neprovádí žádné válečné zločiny jako televizní čtyřka Volf."

Bude Sobotka na jihu Moravy kandidovat také z 22. místa?
Co vás ještě dojalo v posledních dnech?

"Že se v Lidovém domě nedrží výsledky vnitrostranického referenda. Chybí mi tam konkrétně i mezi těmi třemi mušketýry ze čtyřiceti procent zapojené ženy. Na jedné straně je to pochopitelné, kde je hledat, když strana příchází navíc o preference. Také si všimněte, že na to nikdo nepoukazuje a to  ani Alena Gajdůšková, která se proslavila před lety názorem, že prosazení čtyřicetiprocentního zastoupení druhého pohlaví na kandidátkách CSSD je vlastně míněné pro muže, neboť podle bývalé senátorky nastane doba, kdy ženy ovládnou i politiku a muži se budou dožadovat svého čtyřicetiprocentního zastoupení."

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, prvnizpravy.cz, foto:ps)