Svátek má: Libor

Politika

Velikost textu:

Náměstek ministerstva obrany připomenul, že oštěp patří mezi zbraně

Náměstek ministerstva obrany připomenul, že oštěp patří mezi zbraně

Když se druhý srpnový čtvrtek  vrátila zlatá medailistka z MS v Londýně oštěpařka Bára Špotáková se zlatou medailí do Prahy, jako první ji s kyticí blahopřál i zástupce resortu obrany, náměstek Tomáš Kuchta, který při gratulaci upozornil, že oštěp patří mezi zbraně.

Náměstek Tomáš Kuchta blahopřeje Báře Špotákové ke sportovnímu úspěchu
13. srpna 2017 - 11:03

To Tomáš Kuchta ještě netušil, že v této disciplíně přivezou členové ASC Dukly Praha, čeští reprezentanti v atletice  ještě další dvě medaile ve stejné disciplíně, neboť v soutěži oštěpařů Jakub Vadlejch vybojoval stříbrnou a Petr Frydrych bronzovou medaili.

Náměstek ministra obrany měl pravdu. Která jiná disciplína má z atletických disciplín  k vojákům nejblíže, když ne právě hod oštěpem a není náhoda, že právě z Armádního sportovního centra Dukla jsou všichni medailoví atleti vládnoucí světu hodem oštěpem.

Nebylo vzácností, že ti co sledovali v televizi závody v hodu oštěpem na  MS v Londýně včetně slavnostního předávání medailí, slyšeli i českou hymnu nebo viděli, jak praporečníci drží českou nebo dokonce dvě české vlajky,  měli  v očích slzy dojetí a hrdosti na ty, kteří Česko proslavují. 

"Váš jedinečný sportovní příběh je inspirací a zároveň příkladem pro mladou generaci. Osobně si nesmírně vážím Vaší pracovitosti, vůle a odhodlání zvítězit. Vím, že téměř v každé oblasti lidské činnosti je velmi náročné dostat se na vrchol a zvítězit. A mnohem náročnější je pozici obhájit. Vaše krásné desetiletí, které začalo získáním titulu mistryně světa v roce 2007 a pokračovalo přes olympijské zlato v Pekingu a v Londýně, nyní vyvrcholilo v Londýně 2017 opětovným ziskem titulu mistryně světa. Zapsala jste se do slavné historie české atletiky," napsal paní Špotákové český prezident Miloš Zeman v dopisu adresovém mistryni světa.

"Jistě Vás naplňuje pocit štěstí a radosti, který je možná cennější než všechny medaile. Dovolte mi, abych Vám vyjádřil svoje osobní uznání a zároveň poděkoval za skvělou reprezentaci České republiky. Přeji Vám hodně osobních a sportovních úspěchů," uzavřel svůj dopis český prezident a ať jste jej volili nebo nevolili, musíte přiznat, že to napsal pěkně i za nás.

Ostatně si to přečtěte na webu SportovniListy.cz ...
Zeman: Váš jedinečný sportovní příběh je inspirací a zároveň příkladem pro mladou generaci!


SportovniListy.cz ještě napsaly ...

Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych získali pro Česko stříbrnou a bronzovou medaili

Jen poloviční úspěch oštěpařů, ale i tak ze čtyř, pokračují ve finále dva Vadlejch a Frydrych

Trenér Báry Špotákové Rudolf Černý získal jako první český trenér rovněž zlatou medaili

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: ps)