Svátek má: Ivan

Politika

Velikost textu:

Poslankyně Lorencová se ptá: Co je to za lidi? Jakou mají minulost?

Poslankyně Lorencová se ptá: Co je to za lidi? Jakou mají minulost?

Poslankyně Jana Lorencová druhý červencový čtvrtek přednesla svoji interpelaci na ministra vnitra Milana Chovance ve věci prodeje nemovitostí cizincům. Ministr ve Sněmovně nebyl a tudíž ji neodpověděl, přesto otázka je velmi zajímavá, zatím bez odpovědi.

Poslankyně Jana Lorencová
17. července 2017 - 08:17

"Neustále jsme ujišťováni vládou a především Ministerstvem vnitra, že zde nemáme žádnou nelegální migraci, že se nemáme v podstatě čeho obávat. Přitom víme, myslím, že nejsem sama, že tady jsou stovky, tisíce, možná už desetitisíce lidí z tzv. rizikových zemí. V této souvislosti bych chtěla vědět. jakou formou je ošetřen případ, kdy já budu jako soukromá osoba prodávat svoji nemovitost soukromé osobě odněkud, co já vím, třeba z Eritreje. Tento člověk, a to víme, že to ošetřeno je, že to umožňují zákony, prostě já jako soukromník prodávám soukromníkovi nemovitost. Kdo šetří pozadí toho člověka, který tu nemovitost kupuje? Ať přichází odkudkoliv. To přece nikdo nemá přehled o tom, co je to za lidi. Jakou mají minulost? S čím, s jakými úmysly k nám přicházejí?" zeptala se poslankyně Jana Lorencová nepřítomného ministra vnitra Milana Chovance při před prázdninami posledních  interpelacích na členy vlády.

Všichni víme, Bakala je gauner, ale kdo mu to všechno hezky přihrál?


"Řada občanů je znepokojena tou situací, protože na jedné straně sice vrata zavíráme, snažíme se zabránit přílivu migrantů. Na druhé straně jsou dokořán otevřena zadní vrátka, kterými tito lidé mohou naprosto bez rizika k nám vstupovat a nakupovat zde nemovitosti a stát se jakýmisi, byť ne legálně, ale stát se svým způsobem občany naší republiky. Takže bych ráda, aby mi pan ministr vnitra vysvětlil, jak je to ošetřeno. Jakou formou je zabráněno koncentraci těchto lidí v určitých oblastech. Víme všichni, jak to vypadá na Teplicku, a řada občanů je znepokojena. Velmi znepokojena," uzavřela svůj příspěvek plný obav poslankyně Jana Lorencová.

  (ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)