Svátek má: Nina

Politika

Velikost textu:

Proč je seznam účastníků senátního zájezdu na Tchai-wan důvěrný?

Proč je seznam účastníků senátního zájezdu na Tchai-wan důvěrný?

Dopisovat si se Senátem a nedej Bože jeho úředníky o něco žádat, je zážitek. Podobnou zkušenost má předseda Moravské a Slezské pirátské strany Karel Světnička, který nám poskytl zaslané i přijaté dopisy.

Titulní stránka webu Senátu
1. října 2020 - 08:15

Dobrý den,

ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím žádáme o následující informace:

1) Jmenovitý seznam všech členů delegace  a jejich doprovodu na cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj - wan ve dnech 30. 08. 2020 až 04. 09. 2020 s uvedením jména, příjmení osoby, a instituce a organizace či společnosti, kterou zastupovali, či doprovázeli.

2) Jaké byly předpokládané i skutečné náklady na cestu z kapitoly státního rozpočtu Senátu, případně jiných veřejných zdrojů, v daném případě s uvedením o jaké zdroje se jedná.

Pozn. k bodu 1) U seznamu osob z pochopitelných důvodů nevyžadujeme jmenovité uvedení členů ochranné služby Senátu, u těchto osob dostačuje toliko uvedení počtu.

Děkujeme, Vaši odpověď očekáváme v zákonné lhůtě, s pozdravem.....

Mgr. et Bc. Karel Světnička
předseda Moravské a Slezské pirátské strany

Z odboru senátních služeb a vztahů s veřejností dostal  Karel Světnička dopis i se seznamem účastníků zájezdu na Tchai-wan.


V dopisu však byla uvedena následující informace, která nenechala Světničku klidným ...Do Senátu tedy putoval další dopis ...

Dobrý den paní Heřmánková,
¨
dostal jsem  Vaši odpověď. Velice mne překvapila. Zřejmě někdo asi usiluje o Vaše pracovní místo pomocí neúplné a pravdu zkreslující dokumentace, kterou Vám následně předložil k podpisu.

Vezmu to postupně:

1. Zajímalo by mě kdo konkrétně a  s jakým vzděláním a z jakého výběrového řízení, a s jakým ročním platem včetně odměn - vše z veřejných prostředků, zpracoval tučně psaný text, a také z jakého zákona a jakých judikátů Nejvyššího správního soudu vycházel. (tady mě zajímají konkrétní paragrafy a odstavce a čísla judikátů)
2. U mého prvního bodu Vám nedali další 2 listiny seznamu osob - usuzuji podle počtu, který přišel v příloze ve srovnáním s jinou širokou veřejně dostupnou dokumentací. V Odpovědi jsou napsaní 3 osobní ochránci - koho měli chránit s ohledem na pravidla protokolu na zahraničních cestách politických reprezentací? Je tam i jméno, které není na seznamu zaměstnanců Senátu, přestože v seznamu je za Senát.
3.  U mého druhého bodu nějak záhadně bylo přehlédnuto, na co se vlastně ptám. Asi jste zpracovatelům neprozradila moji původní mnohaletou obživu, ale na druhé straně naprosto určitě, ale opravdu naprosto určitě to nebyl záměr pro krytí nepravostí kolidujících s příslušnými normami a povinnostmi. Nebo se mýlím a opak je pravdou?

Věřím, že jde jen nedopatření, a obratem vše doplníte, a nenecháte se zahanbit neznalostmi, které účastníci mají mnohem lepší, než dokument, který Vám někdo podstrčil. Pravda, informace přímo od účastníků by šly také použít, ale na druhé straně bych rád přesné informace od těch, které živým spolu s dalšími občany svými značně vysokými daněmi. Navíc se dá výborně porovnat, co je oficiálně, námi živeným úřednictvem Senátu, zatajeno.
Budu rád, když to bude obratem hned a nebudu se muset po tom pídit, až mě třeba za týden ve volbách zvolí do Senátu - jestli se tak stane, velice rád Vám pomůžu vyrovnat se s těmi, co Vám předložili dokument, který od Vás přišel.

S pozdravem Mgr. Karel Světnička, těšící se po volbách na aktivní spolupráci.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Karla Světničky, foto: titulní stránka webu Senátu)