Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Ani Orwellovi se nemohlo zdát kam to všechno dospěje

Zbořil: Ani Orwellovi se nemohlo zdát kam to všechno dospěje

<< VIDEO >> Ani George Orwell si neuměl představit ve svých nejdivočejších snech a při psaní svého románu 1984 co všechno se může stát a nikoliv jenom ve Spojených státech, ale také na našem ministerstvu zahraničí,  říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
12.únor 2017 - 23:01

A co se stalo, co přinesl tento týden? Komise Poslanecké sněmovny po usilovné devítiměsíční práci předložila výsledek své práce o překotné reorganizaci Policie ČR, zanedlouho se ozvali kritici, zejména Andrej Babiš.

Ale byla také schválena novela zákona o vojenské kontrarozvědce, podle kterého mohou sledovat naší korespondenci, telefonáty, údajně ne obsah, ale jenom kdo s kým a kam telefonuje, píše...

A co vy na to pane Zbořile?

Všechny ty věci, o kterých mluvíme spolu souvisí, protože my jsme stále více a více seznamováni s tím, že o našich životech rozhodují nebo o našich tajemstvích a o našich intimních vztazích rozhodují záhadné úřady, kterése  rodí se jako houby po dešti, už ani si nestačíme zapamatovat jak se všechny jmenují, natož abychom věděli co je vlastně jejich účelem, říká Zdeněk Zbořil...(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)