Svátek má: Jaroslav

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Vítězové voleb se vždy chovají jinak než slibovali

Zbořil: Vítězové voleb se vždy chovají jinak než slibovali

<< VIDEO >> Všichni vítězové voleb se po volbách chovají jinak, vymlouvají se na různé smlouvy nebo koaliční dohody a tím poraženým je vždy volič, který uvěřil volebním slibům, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
13.květen 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?


V neděli byl zvolen francouzským prezidentem Emmanuel Macron, ale po počátečním nadšení došlo k určitému rozčarování ze strany politiků Evropské unie, co to vůbec ten Macron po nás chce?
"Vítězství Emmanuela Macrona je trochu rozčarováním pro ty, kteří si ho malovali v prounijních barvách, protože on se zatím chová tak, že bude hrát tu francouzskou kartu, ale uvnitř EU," říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil. 

V jihokorejských volbách byl zvolen Mun Če-in. Jedno z jeho hesel bylo spojení Severní a Jižní Koreje, po volbách prohlásil, že chce navštívit Severní Koreu.
Vypadá to, že to je pro nás vzdálená země, tady se straší raketami ze Severní Koreje, ale po volbách v Jižní Koreji se začíná mluvit jinak o Severní Koreji i v USA.  Investuje se v KLDR, ať už ze strany Číny, Singapuru a dalších. Nový jihokorejský prezident odmítá umístit americký obranný systém THAT na území Jižní Koreje, upozornil Zdeněk Zbořil.

Na naší politické respektive koaliční scéně stále není klid, prezident předložil návrhy představitelům koalice a odletěl do Číny, kde setká s čínským i ruským prezidentem.
Nepřál bych těm ministrům, kteří odmítli letět do Číny, aby se jim to odmítnutí nestalo přítěží při dalších možných diplomatických cestách do Číny, ale i při obyčejné turistické cestě za čínskými památkami, zdůraznil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)