Svátek má: Vilém

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Za volební prohru vždy mohou ruští hackeři, ale co američtí poradci?

Zbořil: Za volební prohru vždy mohou ruští hackeři, ale co američtí poradci?

<< VIDEO >> Česká veřejnost by se měla soustředit na to, zda podzimní volby nebudou ovlivněny ne Putinovými hackery, ale především těmi našimi, českými a také americkými poradci ČSSD, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
10.červen 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Eroze jihočeské ČSSD a možná nejen jihočeské organizace ČSSD pokračuje, své odstoupení z kandidátky nevyloučila ani hejtmanka Ivana Stráská.
"Můžeme být kritičtí jak chceme, ale posuzování ČSSD se stalo záležitostí agentur, které odhadují volební preference, ale to není podstatné, podstatné je zda-li jejich informace odpovídají realitě. ČSSD by měla namířit cíle svých amerických poradců jinam, ne na ovlivňování průzkumů kdejakých firem, ale na kladné ovlivňování mínění lidí vůči ČSSD," doporučuje v rozhovoru pro Prvnizpravycz Zdeněk Zbořil.

Ve zprávách, ať už se to týká nyní britských voleb, návštěvy Jean-Clauda Junckera u nás nebo návštěvy Miloše Zemana ve Vietnamu, jako kdyby něco chybělo, je to jedna zpráva, která se potom komentuje ze všech stran, ale dozvíme se vůbec podstatu?
"Já si myslím, že tam chybí důvěryhodnost, zkrátka jak dříve důvěryhodnost zajišťovaly zprávy ČTK, TASS, CNN, BBC, Reuters, tak to chybí a lidi tomu už nevěří. Buď ty zprávy přestáváme konzumovat a nebo se objevují v takovém množství a kvalitě, že nám je ještě pořád někdo vysvětluje, ještě jsou důležitější komentáře než ty zprávy a nebo autoři těchto zpráv si myslí, že je důležitější ten komentář než konkrétní zpráva", domnívá se Zdeněk Zbořil. 

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)