Svátek má: Martina

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Žádné rajče Merkelovou nezastaví, neboť je donucena zvítězit

Zbořil: Žádné rajče Merkelovou nezastaví, neboť je donucena zvítězit

<< VIDEO >> Angela Merkelová není populistický politik, to je dáma, co zastupuje mnoho významných zájmových skupin německých nebo evropských a tyto skupiny mají zájem na tom aby Merkelová pokračovala, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
9. září 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Tento týden jsme byli svědky vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, uvidíme jestli to bude mít vliv na výsledek voleb.
"Že Poslanecká sněmovna mluví o vydání , to je jako o vydání zločince a přitom jde jenom o zbavení imunity a umožnit policii vyšetřování… politické strany spustily horkou kampaň a je zde jakýsi potenciál napětí, které propukne zřejmě těsně před volbami nebo v okamžiku voleb a bude vázaný na  atraktivně prezentovanou událost pokud možno skandální a na nějakou politickou osobnost," upozorňuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Píše se málo nebo střízlivě o Ukrajině, o událostech na Ukrajině, jako by byly zcenzurované, ale přitom se občas objeví zpráva o řevnivosti mezi Poláky a Ukrajinci, naposledy byl v okapu na domě střediska polské kultury objeven granát...
"Problém Ukrajiny není jenom problém útvaru, který vznikl po Velké říjnové socialistické revoluci, a rozpadu Sovětského Svazu, ale zůstává zde polsko-ukrajinský problém z historického pohledu, hranice těchto států se odvozují od výsledků 2.světové války a hranice mezi Polskem a Ukrajinou je ale přitom od 15.století nejméně stabilní hranice a neustále se o ní bojuje buď na vojenských pláních nebo na diplomatické úrovni," říká Zdeněk Zbořil.

Na korejském poloostrově se zvyšuje napětí, Vladimir Putin díky vyjednávání posiluje své postavení, možná na úkor  Spojených států, ale mohlo by se také stát, že se spojí obě Koreje …
"Ano dozvěděli jsme se, že nad Japonskem přeletěla balistická raketa, a to je určitý symbol. Japonsko je nenáviděné severní i Jižní Korejí a tak bychom si klidně mohli představit jejich sjednocení, severní Korea by do společného státu přivedla jednu z největších armád světa a Jižní Korea vyspělou ekonomiku, ale já tomu spojení nevěřím," komentuje v rozhovoru Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)