Svátek má: Jiří

Politika

Velikost textu:

Zdeněk Zbořil: Kalousek First!

Zdeněk Zbořil: Kalousek First!

Hned po volbách, které nedopadly slavně pro ĆSSD, ani ODS a TOP 09, se na TV Prima debatovalo o budoucnosti těchto politických stran a v diskusi padla zmínka o podpoře deníku Právo Miroslavu Kalouskovi a jeho potenciálním spojenectvím s Bohuslavem Sobotkou.

Zdeněk Zbořil
15.květen 2017 - 03:20

Tehdy otřesený Bohumil Doležal to považoval za absurdní a zpočátku se to takovým i zdálo. Následoval propagandisticky zneužitý „Lánský puč“. Hned po něm ještě zrádnější veletoč Milana Chovance a jeho přimknutí se k Bohuslavu Sobotkovi. Odměnou mu bylo místo MV ČR a Kalousek se mezitím  brodil hromadami svých neúspěchů. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Jeho chování v té době nebylo ničím, co bychom neznali. Kdo pamatuje Kalouskovo parlamentní pokřikování,  které mělo být obhajobou Vlasty Parkánové, ví, že už dávno si pan exministr a ministr žádné servítky před ústa nebral. Jeho zesměšňování amerického auditora jako hosta z „E-me-ri-ky“ bylo až nechutné, ale ukázalo se, že v ČR je  spousta lidí, kteří mají dobrý žaludek.

Na stránkách webu Prvnizpravy.cz jsme tehdy upozorňovali, že Miroslav Kalousek nemůže odejít do politického důchodu, protože moc a sláva jsou pro něj opium. On pak  skutečně jako fénix  povstal ze svého popela a nehledě na ztrátu Karla Schwarzenberga zahájil svou resuscitaci. Dávno zapomněl své námluvy u komunistů, chopil se vlajky „svobodného Tibetu“ a vydal se na Pražský hrad bojovat hned proti dvěma prezidentům. Jednomu z ČLR, druhému z kdysi jemu nepřátelské ČSSD. Toho prvního to nezajímalo, ten druhý podcenil nenávist, kterou tento jinak „dobrý křesťan“ k němu chová.

Své spojenectví s Bohuslavem Sobotkou a jeho okolím budoval dlouho a neúnavně, až konečně nastala jeho hvězdná chvíle. Jako kdyby si vzpomněl na minulost svých podle zákona „zločinných“ spolustraníků, kteří v únoru 1948 „obrodili“ Národní frontu,  dohodl se s Bohuslavem Sobotkou na „obrození“ koaliční vlády. Rychle to pochopili ti, kteří se o té době ještě učili na stranických školeních KSČ v době svého členství v této straně. Např. Milan Štěch (v KSČ 1979-1989, potom dlouholetý „odborář“),   který dostal za úkol zaútočit rovnou na prezidenta republiky. Snažil se jak mohl a jeho hanobení prezidenta jako senilního starce neschopného vykonávat svůj úřad bylo tak útočné, že se mu to ještě dlouho bude  připomínat.


Sobotka měl odstranit Andreje Babiše prostřednictvím nepravdivých obvinění a podvrhů a Kalousek,  s vedoucím Sobotkových poradců Voloďou Špidlou,  vstoupili razantně do ČT. Tam Kalousek přednesl své obvinění MF  z omezování nezávislosti Babišem vlastněných médií. V archivu ČT by se měl na věky zachovat záznam z pořadu OVM v květnu 2017,  ve kterém Kalousek úkoloval dokonce i sebestředného Moravce.

 Z Andreje Babiše se jim všem rukou společnou a nerozdílnou podařilo udělat štvance, ačkoli od desítek jejich spolupracovníků dosud nebyl obviněn,  ani obžalován: Podařilo se jim přesvědčit PS PČS,  a možná i část Senátu, že v nastálé době mají být nejen stranou žalující, ale i tím kdo vynáší rozsudek a možná tím kdo vykoná trest. (Některé z jejich obětí, kdyby mohly mluvit, by nám řekly své.) A to vše za zvuku fanfár oslavujících demokracii a právní stát, kterým jim je ale na obtíž, když mají platit stranické dluhy nebo nebránit vyšetřování trestných činů členům a členkám svých stran a jejich kompliců.

Ve Spojených státech, v té Kalouskově E-me-ri-ce, se udílejí vysoké tresty obžalovaným z „komplotu“. U nás se tomu říká spiknutí a zase se to tak vážně nebere. O to horší pak bývá „mimosoudní vyrovnávání“. A jak víme z literatury, „jízda na tygru“ je nebezpečná i pro toho, kdo si myslí, že jej řídí a tahá za fousy.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:ps)