Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

90 milionů do krajských škol a školských zařízení

90 milionů do krajských škol a školských zařízení

Do krajských škol a školských zařízení půjde dalších 90 milionů korun na energie.

Ilustrační foto
28. listopadu 2022 - 12:30

Na rostoucí ceny energií musí Středočeský kraj znovu reagovat i ve svých školách a školských zařízeních. Radní schválili další úpravu rozpočtu, díky které instituce dostanou navíc dalších 90 milionů korun.

V původním schváleném rozpočtu na letošní rok se na energie ve školách a školských zařízeních počítalo s částkou 211 milionů korun. Kvůli rostoucím cenám došlo už letos k navýšení o 136 mil. Kč. Tato částka se nyní bude navyšovat o dalších 90 milionů korun. Jde o čtvrtou část finančních prostředků z rezervy rozpočtu Středočeského kraje.

Třicet nových sanitek získá Zdravotnická záchranná služba

„Rozdělení peněz mezi jednotlivé příspěvkové organizace vychází z šetření o cenách za elektrickou energii a zemní plyn pro rok 2022, které provedl Odbor školství v průběhu letošního září. Po této úpravě by tak měly být pokryty veškeré celkové vykázané náklady organizací. Stále platí, že je pro nás prioritou, aby žáci i pracovníci ve školách, stejně jako děti v dětských domovech, uměleckých školách nebo domech dětí a mládeže, nijak nestrádali,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).  Podle jeho slov je samozřejmě žádoucí, aby se všechny příspěvkové organizace kraje snažily o úsporný přístup a energiemi šetřily.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
80%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%