Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Advent přišel na krajský úřad

Advent přišel na krajský úřad

Advent zavítal na Krajský úřad Středočeského kraje ve středu 28.listopadu 2018. Poskytovatelé sociálních služeb spolu s krajem uspořádali opět tradiční vánoční výstavu. Pro originální výrobky s vánoční tématikou přišly stovky zájemců.

Adventní výstava
29. listopadu 2018 - 12:30

„Jsme sice na úřadu, ale i sem Vánoce patří. Zvlášť, když jsou spojeny s dobrým skutkem. Letos tu bylo celkem 57 vystavovatelů, z toho 48 ze středočeských příspěvkových organizací. Já sama jsem si pořídila vánoční dekoraci domů i do kanceláře a pár drobných dárečků pro své blízké a ochutnala jsem i místní výborné domácí cukroví,“ uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Ručně vyrobené předměty si přišli pořídit nejen zaměstnanci kraje, ale i lidé z různých koutů regionu. Nabízené zboží je od klientů sociálních služeb, kteří za získané peníze nakoupí materiály pro další výtvory. Vyrábí adventní věnce, ozdoby, svícny, keramické předměty, cukrářské produkty i slané pečivo. Zájemci měli také možnost nakoupit pro své blízké a přátele dárky pod stromeček - ručně vyráběné šperky, malované šátky, trička, polštáře, košíky, hrníčky nebo obrázky. Každoročně je největší zájem o vánoční cukroví, zdobené perníčky, vánočky nebo tradiční štrůdly.

„Tuto akci vnímáme velmi pozitivně, málokdy se stane, že tak přirozeně dojde k setkání poskytovatelů sociálních služeb, jejich klientů a široké veřejnosti. Svým způsobem je to i osvětová činnost, protože lidé mají možnost vidět, co všechno se v našich domovech s klienty podniká, jak jsou šikovní, milí, komunikativní. To samé se týká i personálu, kterému bych tímto ráda poděkovala za jejich celoroční nesnadnou a záslužnou práci,“ uvedla radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD).

Seniorská obálka pomůže seniorům ve chvíli nouze

První prodejní vánoční výstava se v budově krajského úřadu konala před 15 lety, kdy výrobky svých klientů vystavovaly příspěvkové organizace Středočeského kraje. Od roku 2004 jsou zvány i nestátní neziskové organizace. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)