Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Advent v Nymburce nabídne spoustu zábavy i vánoční atmosféru

Advent v Nymburce nabídne spoustu zábavy i vánoční atmosféru

Spolu s prosincem přichází i čas předvánoční nálady, kterou začínáme v Nymburce vnímat již od první adventní neděle a rozsvícení vánočního stromu na náměstí.

Na vše bude dohlížet Bohumil Hrabal
30. listopadu 2019 - 12:30
 
Vedení města a Nymburské kulturní centrum opět připravily program po celý adventní čas. Program odstartuje už v neděli dopoledne Nymburským deskohraním. Bude možné si vyzkoušet různé hry a na místě si je i případně zakoupit. Následovat bude tradiční rozsvícení vánočního stromu na Náměstí Přemyslovců a 1. adventní svíce v okně nymburské radnice.


Součástí akce bude Ježíškova nebeská kancelář (1. - 22. 12.), kde budou moci děti psát svá přání a porcelánové hrnečky s Ježíškem na vratnou zálohu, nebo ke koupi. V průběhu večera uslyšíte písně a koledy od vokální skupiny Každý den starší, Yannicka Teviho a pěveckého sboru Canzonetta.Vedle této tradiční akce jsou naplánovány i kratší nedělní programy spojené s rozsvěcením adventních svící v oknech radnice, kdy zahraje a zazpívá například: skupina Nahoru, Maelanky, žesťové trio, Hana Nehybová a Tomáš Kukal. Připraveno je také občerstvení od místních podnikatelů, tři koncerty nebo divadlo pro děti. Spolu s Městskou policií Nymburk a Catky Poděbrady zorganizovalo město sbírku pro opuštěné pejsky a kočičky. Malá změna čeká Nymburáky i ve výzdobě Náměstí Přemyslovců.

„Město s NKC připravilo program, který určitě každého vybídne k nasátí alespoň kousku vánoční atmosféry. Věřím, že si Nymburáci udělají čas a přijdou na náměstí společně rozsvítit svíčky v okně radnice. Bude mi velkou ctí, když se všichni osobně setkáme při rozsvícení čtvrté svíce, kde vám nabídnu starostovský svařák. Přijďte ochutnat….,” zve starosta města Tomáš Mach.

Středočeskénovinky.cz  informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)