Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Alarmující zjištění: Třetinu opilých řidičů tvořily ženy

Alarmující zjištění: Třetinu opilých řidičů tvořily ženy

Během dvou dnů zaměřili dopravní policisté svou činnost na řidiče, kteří odjížděli z pískovny v Mlékojedech.

Ilustrační foto
24. června 2018 - 12:30

V pátek a v sobotu se v baru na břehu pískovny konají různé hudební produkce. Přijíždějí sem stovky lidí ze širokého okolí a svůj pobyt si zpestřují požíváním alkoholu. Velmi alarmující je zjištění, že konzumenti alkoholu usedají opilí za volant a pod vlivem alkoholu ohrožují ostatní řidiče a účastníky silničního provozu. Upozornily na to webové stránky Policie ČR.

Během soboty a neděle dvanáct z kontrolovaných řidičů ve věku od 20 do 40 let řídilo pod vlivem alkoholu, jeden pod vlivem drog. Třetina z nich byla žen. Jedenáct řidičů nadýchalo do jednoho promile alkoholu. Dopustili se tak přestupkového jednání. Spisový materiál předají policisté k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. Osmadvacetiletá řidička nadýchala více než jedno promile alkoholu. Svým jednáním se dopustila trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí ji nyní trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Jeden z řidičů odmítl orientační test na drogy. Velmi kuriózní bylo jeho odůvodnění. Policistům uvedl, že se testu nepodrobí, neboť je pravidelným uživatelem návykových látek a jeho test by byl pozitivní. To si však nejspíše neuvědomil, že pokud test odmítl, dopustil se rovněž přestupku, který i v jeho případě vyřeší příslušný správní orgán.

V sobotu kolem 18. hodiny na cestě k Mlékojedům nacouval třiadvacetiletý řidič osobního vozidla do dopravního značení. Byl sice střízlivý, ale policisté na místě zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policisté se na tuto lokalitu a na neukázněné řidiče zaměří i v následujícím období.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)