Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Autory kalendáře na rok 2021 budou opět Nymburáci

Autory kalendáře na rok 2021 budou opět Nymburáci

Město Nymburk v loňském roce poprvé připravilo stolní kalendář ze snímků amatérských fotografů. O kalendáře byl velký zájem a úspěšný projekt bude pokračovat i letos.

Nymburk
19. června 2020 - 12:30

„Když jsme začali přemýšlet o kalendáři na rok 2021, byly ve hře dvě možnosti – buď historické pohlednice, nebo opět záběry města očima jeho obyvatel a návštěvníků. O tom, která varianta bude zdobit naše psací stoly příští rok, nakonec rozhodlo hlasování, které probíhalo na webu a facebooku města. Výsledky byly jasné: 107 hlasů pro historické pohledy a 147 pro aktuální fotografie Nymburka. Osobně doufám, že i letos vezmou Nymburáci kalendář za svůj a sejde se nám opět spousta povedených záběrů těch, kteří mají naše město rádi,“ přiblížila místostarostka Stanislava Tichá okolnosti, které vedly k rozhodnutí o podobě městského kalendáře na příští rok.

Každý, kdo chce být spoluautorem kalendáře na rok 2021, se musí přihlásit prostřednictvím webového formuláře a vyplnit potřebné údaje. Vkládat lze ke každému ročnímu období maximálně 4 záběry opatřené popiskem. V případě interiérových fotografií musí být zřejmé, že se focený objekt pojí s Nymburkem. Při výběrů záběrů je také třeba mít na paměti, že výsledný formát fotografie bude čtvercový.

Nymburk: Práce na výstavbě okružních křižovatek pokračují

Na fotografie Nymburka se těšíme na tomto odkaze: http://meu-nbk.cz/kalendar2021/ Příjem záběrů ucházejících se o místo v kalendáři končí 15. září 2020.

Soutěžní porota následně vybere 54 fotografií, které budou použity v kalendáři, ten bude v prodeji v Turistickém informačním centru. Autoři publikovaných fotografií získají kalendáře zdarma a malý dárek. V přípravě je i nástěnný kalendář, který bude pro rok 2021 věnován Základní umělecké škole B. M. Černohorského Nymburk, která si připomene 90. výročí svého založení.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS.,  tiskový mluvčí. Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)