Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Benešov: 3.ročník Letního zážitkového pobytu pro děti

Benešov: 3.ročník Letního zážitkového pobytu pro děti

Stává se již tradicí, že Odbor sociálních věcí a zdravotnictví pořádá Letní zážitkový pobyt pro děti, který je jednou z aktivit programů protidrogové prevence.

Benešov-ilustrační foto
11. července 2019 - 12:30

Letos proběhne již třetí ročník a tentokrát se opět vrací do Táborové osady Miličín.
 
Letní pobyt se v obou předchozích letech vydařil. Pro letošní rok se podařilo navýšit kapacity dětí, které se mohou pobytu zúčastnit. Cílovou skupinou jsou děti od 7 do 14 let, které jsou ohrožené patologickými jevy ve svém okolí.


První ročník této letní aktivity proběhl v duchu života vedle a s koňmi na statku ve Zderadicích, druhý stejně jako ten letošní proběhne v Táborové osadě Miličín. Prostory osady jsou nádherné a poskytují plně funkční zázemí uprostřed lesa, kde je pro děti možné odpočinout si od civilizace a užít si plně přírodu.

Během tábora budou opět probíhat různé aktivity, které se budou skládat z preventivních i klasických táborových her. Mezi organizátory pobytu budou zástupci několika organizací, a to sociální pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Benešov, pracovníci Městské policie Benešov a Policie ČR. Tito všichni se podílejí na tvorbě programu a přípravě, ale hlavně na vlastní realizaci celého pobytu. Tito lidé připravili pro děti 5 dní plně nabitých aktivitami a hrami tak jako předchozích letech.

O události informovaly webové stránky města Benešov.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)