Svátek má: Jiřina

Regiony

Velikost textu:

Benešov: Větší část měsíce bude bazén uzavřený

Benešov: Větší část měsíce bude bazén uzavřený

Od pátku 8.6. až do úterý 26.6. je benešovský krytý bazén UZAVŘEN, a to z důvodu výměny dlažby kolem dětského bazénu, vířivky, relaxační části, parní kabiny i schodů a ochozu u vrchních šaten.

Ilustrační foto
11. června 2018 - 12:30

Informovaly o tom webové stránky města Benešov. V plánu je také výměna dveří do parní kabiny a další technické opravy, které si celoroční 16ti hodinový provoz bazénu vyžaduje a zasluhuje.

Z důvodu velmi častých úrazů a díky přibývajícím žádostem návštěvníků bazénu se pro výměnu dlažby rozhodlo vedení sportovních zařízení již v loňském roce. První část výměny (okolo velkého plaveckého bazénu a v prostorách šaten) proběhla v první polovině tohoto roku a v červnu roku 2017. Rohodně se vyplatila. Úrazů z uklouznutí zde ubylo na úplné minimum. Dá se říct, že na této části bazénu se úrazy nestávají vůbec, uvedl web města.


V červnu letošního roku se proto přistoupí k části druhé, hlavně v okolí dětského bazénku a vířivky, kde problém s úrazy přetrvává, nejvíce u nejmenších návštěvníků.

Denní provoz 6.00 - 21.45 hod., který Městská sportovní zařízení Benešov od září 2017 zavedla, také vyžaduje některé menší či větší technické opravy, které mají v plánu v těchto dnech provést.


V průběhu červnové uzavírky bude za příznivého počasí denně otevřen venkovní bazén Dukelská, navštívit lze také kemp Nová Živohošť, kde se mimo příjemného koupaní ve Slapské přehradě připravují i různé animační programy pro děti.

Krytý plavecký bazén bude znovu otevřen ve středu 27. 6. 2018 ve 13.00 hod., kdy začne LETNÍ PROVOZ.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)