Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Benešov: Výstava ukazuje tvorbu dvou rozdílných autorů

Benešov: Výstava ukazuje tvorbu dvou rozdílných autorů

Ve středu 18.července se v Městské výstavní síni na Malém náměstí v Benešově konala slavnostní vernisáž výstavy děl Zdenky a Vladimíra Albrechtových.

Z vernisáže výstavy
21. července 2018 - 12:30

Vernisáž zahájila kurátorka MUD v Benešově Barbora Ficková, která přiblížila přítomným tvorbu obou výtvarníků i vystavovaná díla. Informovaly o tom webové stránky benešovské radnice.

O úžasnou atmosféru se postarala skupina T´N´T Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček, kteří svým zpěvem a doprovodnou kytarou nadchli publikum. Jejich hudba sahá ke kořenům blues, gospelu, rock'n'rollu, country a bluegrassu. Avšak nebojí se využít dramatických prvků šansonu nebo tradičních postupů folkových písničkářů.

Za vedení města Benešov se akce zúčastnili starosta města Petr Hostek a místostarosta Jiří Švadlena.


Výstava představuje tvorbu Zdenky a Vladimíra Albrechtových a jejich odlišné, a přesto se doplňující přístupy k malbě. Vladimír Albrecht se věnuje klasické malbě, kterou vystudoval na pražské AVU. Jeho tvorba je silně ovlivněná přírodou, obzvláště tou z Posázaví. Nejčastěji vytváří krajinné motivy a jemné městské kompozice. Kromě nich se věnuje také tvorbě zátiší, které jsou až snově lyrické.


Zdenka Albrechtová se ve své tvorbě věnuje abstraktním kompozicím. Nejčastějším námětem jsou květiny, se kterými pracuje velmi volně a vytváří tak obrazy připomínající svou strukturou koláže. Její obrazy se vyznačují výraznou barevností a podmanivou atmosférou. V Městské výstavní síni představí nový soubor obrazů.

Vystavená díla si může veřejnost prohlédnout až do 16. 8. 2018.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Benešov)